В Міноборони розповіли про відміну призову до армії

В оборонному відомстві розповіли, за яких умов можливе скасування призову

В Міноборони розповіли про відміну призову до армії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Міністерстві оборони України повідомили, що призов на строкову службу  в армію України в 2020 році буде проходити за планом у  відповідності до законодавства.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сайті оборонного відомства України.

В Міноборони роз’яснили деталі призову через заяви заступника міністра Олександра Поліщука про те, що призов може бути скасований.

“Надалі можлива відмова від строкової військової служби в країні буде розглядатися виключно з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду комплектування Збройних сил і формування мобілізаційного резерву, в комплексі з іншими питаннями – як військової реформи, так і змін в державі”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше  Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким знижується призовний вік – в армію будуть забиратимуть не у 20, а у 18 років. У жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

Також повідомлялося, що з урахуванням 12-річного навчання у школах в Україні хлопці будуть закінчувати її якраз у 18, а то і в 19 років. Більш того, навіть зараз ті діти, які навчаються за 11-річною програмою також можуть відразу “загриміти” в армію, якщо пішли в школу з 7 років (а таких чимало). Тобто, молоді люди будуть потрапляти в армію відразу після школи, враховуючи, що весняний призов охоплює і червень – місяць, коли закінчується ЗНО.

Додамо, що призов на строкову службу юнаків віком 18 та 19 років в 2020 році відбуватиметься на добровільній основі, а для 20-річних призовників призов на строкову службу буде обов’язковим.

Джерело: Народна Правда