В Україні збільшать пенсії, але не усім: кому пощастить

Пенсії в Україні підвищать у березні, але не всім категоріям українців

В Україні збільшать пенсії, але не усім: кому пощастить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні у 2020 році підніматимуть кілька разів і це пов’язано із зростанням мінімального прожиткового мінімуму і плановою індексацією. Також будуть підвищуватися пенсії для окремих категорій громадян.

“Осучаснення” пенсій проводиться для того, щоб люди, які виходили на пенсію раніше, могли отримувати виплати вище прожиткового мінімуму, передає НАРОДНА ПРАВДА.

У березні поточного року буде проведена переіндексація для пенсіонерів, які отримували виплати, виходячи із середньої зарплати 3764 гривні.

У цю категорію увійдуть:

  • Пенсії за віком
  • Пенсії по інвалідності
  • Пенсії по втраті годувальника
  • Пенсії за вислугу років
  • Пенсії військовослужбовців строкової служби, призначення за Законом “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Також добавки отримають чорнобильці-ліквідатори, які отримують пенсії, призначені за Законом “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, раніше вони були розраховані виходячи з показника середньої зарплати за 2006 рік – 928, 81 гривень.

Всі надбавки, які отримають пенсіонери цих категорій – не одноразові, це збільшення допомоги на найближчий рік.

Не отримають надбавок у березні такі категорії пенсіонерів:

  • Ті, хто отримує максимальні пенсії.
  • Соціальні пенсії – виплати, які нараховувалися особам без стажу і заробітної плати.
  • Спеціальні пенсії (держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники).

Наступне підвищення пенсій у 2020 році заплановано на квітень – збільшать виплати працюючим пенсіонерам. Якщо у такого пенсіонера після виходу на пенсію стаж збільшився ще на два роки, то йому буде зроблений перерахунок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 2683, який передбачає обов’язкові відрахування в рахунок своєї майбутньої «другої» пенсії. Мова йде про другий етап пенсійної реформи і перехід на накопичувальну систему. В накопиченнях будуть брати участь як сам працівник до досягнення пенсійного віку, так і роботодавець — на паритетних засадах.

Джерело: Народна Правда