Вчені попередили, що насичене інтимне життя може стати причиною раку

Велика кількість сексуальних партнерів провокує розвиток раку

Вчені попередили, що насичене інтимне життя може стати причиною раку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені всього світу намагаються знайти причинно-наслідкові зв’язки небезпечних захворювань. Міжнародний колектив фахівців з Віденського медичного університету, Університетського коледжу Лондона і деяких інших установ представив свої висновки, що стосуються зв’язку між числом статевих партнерів і низкою хвороб, перш за все раком.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, свої доводи дослідники виклали в BMJ Sexual & Reproductive Health.

Фахівці проаналізували показники 2537 чоловіків і 3185 жінок з Великобританії, дані про яких були отримані в рамках дослідницького проекту ELSA (English Longitudinal Study of Ageing).

Середній вік учасників дорівнював 64 рокам. Приблизно 28% чоловіків повідомили, що на момент опитування у них було від нуля до одного сексуального партнера, у 29% – два-чотири партнера, у 20% – п’ять-дев’ять, а ще у 22% – десять і більше. Для жінок аналогічні показники склали 41%, 35%, 16% і приблизно 8%.

Як у випадку з чоловіками, так і у випадку з жінками велика кількість статевих партнерів була пов’язана з відсутністю чоловіка, а також високим або, навпаки, низьким достатком. Крім того, це супроводжувалося пристрастю до сигарет і алкоголю.

Ще більш цікавим виявився зв’язок між числом статевим партнерів і небезпечними хворобами, такими як рак, ішемічна хвороба серця та інсульт.

Жінки, у яких на момент опитування було десять або більше статевих партнерів за все життя, мали на 91% вищий ризик раку, ніж ті, хто вступав у зв’язок не більше ніж з однією людиною. Схожа картина спостерігалася у чоловіків. Серед тих, хто повідомив про двох-чотирьох партнерах, ймовірність отримати страшний діагноз була на 57% вищою, ніж у тих, що мали не більше одного. У випадку з десятьма і більше така різниця складала вже 69%.

Примітно також, що жінки, що зустрічалися з п’ятьма і більше чоловіками, мали на 64% вищу ймовірність хронічних захворювань, ніж ті, у кого було від нуля до одного партнера.

«Зростання ризику розвитку раку може спостерігатися за рахунок тих його видів, які пов’язані з інфекціями, що передаються статевим шляхом», – кажуть автори дослідження, не поспішаючи, втім, робити конкретні висновки про причини хвороб.

Нагадаємо, міжнародна група науковців вперше в історії розшифрувала генетичну інформацію 38 видів ракових клітин, що дасть змогу посилити успішність лікування онкологічних хворих.

Раніше повідомлялося, що у британському Університеті Кардіффа вчені виявили нову імунну клітину, здатну вбити всі види онкологічних пухлин. Це – новий вид Т-клітин. Вони відповідають за імунну реакцію в організмі і здатні боротися з різними видами загроз, в тому числі – з раком.

До слова, раніше медики склали “антираковий” список продуктів, які здатні захистити від раку, запобігаючи утворенню пухлин завдяки вмісту корисних мікроелементів та здатності нейтралізувати канцерогенні речовини або зменшувати їх вплив на організм.

Джерело: Народна Правда