Підвищення пенсійного віку призведе до зростання безробіття: експерти пояснили наслідки

Ефект від підвищення пенсійного віку буде отримано лише тоді, коли економіка України розвиватиметься

Підвищення пенсійного віку призведе до зростання безробіття: експерти пояснили наслідки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Незалежний пенсійний експерт, екс-заступник голови Пенсійного фонду України Віктор Колбун сподівається, що до 2023-2025 року пенсійний вік в Україні влада не підвищить.

Loading...

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

За словами Віктора Колбуна, ефект від підвищення пенсійного віку буде отриманий лише тоді, коли економіка України буде розвиватися, з’являться нові робочі місця для молодого покоління. Інакше ми отримаємо зростання безробіття і серед “предпенсіонерів”, яких масово почнуть звільняти достроково і серед молодих, які не зможуть у підсумку заробити необхідного страхового стажу. Вводити особисті накопичувальні пенсії треба вже сьогодні.

Прогнози Олега Пендзина більш песимістичні. Він стверджує, що за пенсіонерів влада згадає, як тільки вирішить два важливих питання – продаж землі та новий Трудовий кодекс. Експерт стверджує, що ці два закони будуть прийняті не пізніше ніж у першій половині 2020 року.

Експерт прогнозує, що найімовірніше, підвищення пенсійного віку буде поступовим, причому не на місяць щороку, це мало, а на півроку. І підвищать з 60 до 62-63 років, а не до 65. Не виключено, що пенсійний вік підвищать не тільки для чоловіків, але і для жінок, так як з 2021 року він стане для всіх однаковим.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, з 1 квітня вік виходу на пенсію для жінок знову підвищується на півроку, до 59 років і 6 місяців. Це передостаннє підвищення, так як ще через рік, з 1 квітня 2021 року, чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію однаково – в 60 років.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...