Ціни на газ і тепло рекордно впадуть: українцям пообіцяли покращення

В уряді стверджують, що в січні вартість теплопостачання в Україні знизилась на 25%

Ціни на газ і тепло рекордно впадуть: українцям пообіцяли покращення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що в першому кварталі 2020 року платіжки на опалення українців зменшаться. Це відбудеться завдяки зниженню вартості газу  в лютому.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  пресслужби відомства.

За словами міністра, зменшення сум в платіжках стане можливим завдяки підписанню договору про транспортування  палива та стабілізації ситуації на українському та європейському ринках.

“У лютому, у березні, влітку – буде рекордно менша ціна на газ, адже нам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку газу”, – зазначив Оржель.

Також Оржель наголосив, що у січні цього року вартість теплопостачання знизилася на 25% у порівнянні з січнем минулого року. Так, споживачі за газ заплатили 5580 гривень за тисячу кубометрів із урахуванням ПДВ, але без транспортування.

“Також зменшення ціни дало нам можливість переглянути тарифи на розподіл, які дуже довго не переглядалися. Це зроблено для того, щоб оновити інфраструктуру, адже від цього теж залежить чи українці зможуть якісно отримувати газ безпосередньо в себе в домівках”, – резюмував Оржель.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів, що в січні порівняно з груднем платіжки українців за комуналку збільшаться, але в лютому платити треба буде значно менше.

Раніше  міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що підписання контракту з “Газпромом” на транзит дозволить знизити ціни на газ. При цьому нові угоди примушують монополіста платити навіть в тому випадку, якщо блакитне паливо вони не прокачують.

До слова,  українці накопичили величезні борги по оплаті за комунальні послуги – за даними Держстату, загальна сума заборгованості населення України за житлово-комунальні послуги (ЖКП) в грудні 2019 року зросла до 63,7 млрд грн, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 8,1 млрд грн, коли борги становили 55,6 млрд грн.

Джерело: Народна Правда