Патрулювання кордону з Донбасом: в РНБО розповіли подробиці

Патрулювання кордону з Донбасом: в РНБО розповіли подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Патрулювання кордону на Донбасі повинно відбуватися, щоб відбулися вибори за українським законом на українській території, щоб припинилася війна, про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на виступ Олексія Данилова в ефірі програми “Україна 24“.

Loading...

Данилов підкреслив, що прикордонники повинні перебувати на кордоні, Нацгвардія зобов’язана контролювати прилеглу територію, а місцеві жителі могли б брати участь у спільному патрулюванні.

“Є наші прикордонники, які повинні стояти на кордоні, є наша Нацгвардія, яка повинна контролювати прилеглу територію, і є жителі місцевих громад, які так само, за хорватським наприкладом, могли б брати участь у спільному патрулюванні. Але це не означає, що це будуть бойовики. Мова не йде про тих людей, які мали зброю”, – констатував він.

Данилов запевнив, що українська сторона не буде здійснювати патрулювання з тими, хто вбивав наших громадян.

“Є представники місцевих громад, які мешкають на тих територіях. Люди, які мають українську прописку, які – місцеві, мають право брати участь в таких патрулях. Ми будемо розуміти, що це за людина, чим вона займалася під час окупації. Ще раз підкреслюю – це не можуть бути люди, які вбивали українців”, – підсумував Олексій Данилов.

Секретар РНБО повідомив, що процес спільного патрулювання кордону буде відбуватися при узгодженні з ОБСЄ або іншої міжнародної організації. Будуть прописані протоколи, де буде вказано, хто і як повинен патрулювати кордон.

Нагадуємо, в Росії вважають, що розгляд ідеї президента України Володимира Зеленського з патрулювання кордону з РФ на Донбасі неможливе без урахування думки «ДНР» і «ЛНР».

Раніше повідомлялося, глава «ДНР» Денис Пушилин відреагував на слова президента України Володимира Зеленського, який висловився за патрулювання на Донбасі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...