Податки з доходів на банківських картках: що чекає на українців

Податки з доходів українців на банківських картках стягувати не будуть

Податки з доходів на банківських картках: що чекає на українців
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці налякані чутками про те, що громадян країни змусять декларувати всі свої доходи на банківських картках, а потім сплачувати з них податки. Державна фіскальна служба запевнили, що такого не станеться.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на видання “Сегодня“, яке отримало коментар від фахівця.

Оподаткування буде здійснюватися виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

У відомстві роз’яснили, що при оподаткуванні карток люди платили б податки навіть з доходів, які такими не є. Приміром, податками обкладалися б навіть борги, які повертав боржник на карту банку.

Економіст Олександр Охріменко пояснив, що в Україні податку підлягають всі доходи громадян: не тільки грошові, а й у вигляді подарунків у грошових знаках. Він зазначив, що навіть букет квітів від знайомого теж “дохід”, від вартості якого треба відняти суму податку. Очевидно, що навряд чи хтось над цим замислюється, але на папері це так.

А фінансовий аналітик Андрій Шевчишин пояснив, що адміністрування великої кількості таких дрібних податків стикається з величезними технічними труднощами.

За його словами, масове декларування призведе до проблем. В зоні ризику на сьогодні небагато людей, вважає аналітик. Насамперед це ті, хто продає товари на великі суми.

“До практичного тотального контролю над рахунками українців у влади поки не дійшли руки. А ось ті, хто вступив у конфлікт з законом, відразу потрапляють у зону ризику”, – підтвердив Охріменко.

Джерело: Народна Правда