Українці почали витрачати у Польщі удвічі більше грошей: цікава статистика

У 2019 громадяни України залишили в Польщі 2,14 млрд доларів США

Українці почали витрачати у Польщі удвічі більше грошей: цікава статистика
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У минулому році українці витратили Польщі вдвічі більше грошей ніж в 2018 році, а сума транзакцій в Україні залишилася практично незмінною. Українська економіка недоотримала від заробітчан в Польщі 2,14 млрд доларів США.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні аналітичного департаменту Міжнародної компанії з працевлаштування українців в Польщі “Gremi personal” з посиланням на офіційні дані Центрального статистичного управління Польщі (Główny Urząd Statystyczny – GUS).

Так, за даними організації, в 2019 році громадяни України витратили в сусідній державі 2,14 млрд доларів США. У 2018 році ця цифра досягла лише 1,05 млрд доларів. При цьому в Україні з Польщі в минулому році було перераховано лише на 200 тис. дол. більше ніж за рік до цього – 3,8 млрд доларів.

“Це негативна тенденція для економіки України. Вона страждає не тільки від нестачі робочої сили, а й від того, що українці все більше віддають перевагу польським товарам, а не збільшують переказ грошей в Україні, де б вони витрачалися на придбання товарів українських виробників”, – заявив експерт з міжнародного працевлаштування і власник “Gremi personal” Євген Кириченко.

Нагадаємо, експерти Польсько-української господарської палати дійшли висновку, що в 2020 році вперше в порівнянні з попереднім роком, кількість українських заробітчан в Польщі зменшиться.

Раніше повідомлялося, що українські заробітчани – найчисельніша група трудових мігрантів у Польщі, на даний час там працює 900 тисяч громадян України.

Джерело: Народна Правда