У ДБР хочуть скасувати амністію для учасників Революції Гідності: що відбувається

Йдеться про закон про недопущення переслідування і покарання учасників Революції Гідності

У ДБР хочуть скасувати амністію для учасників Революції Гідності: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Державному бюро розслідувань (ДБР) ініціювали зміни до законодавства, щоб зняти всі обмеження для розслідування вбивств на Майдані.

Йдеться про закон про недопущення переслідування і покарання учасників Революції Гідності, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на LB.ua.

“Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон (про недопущення переслідування і покарання учасників Революції Гідності, – НП) потрібно скасувати”, – заявила глава ДБР Ірина Венедиктова.

Вона додала, що дія цього закону перешкоджає об’єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців і суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

“З точки зору справедливості, ми повинні пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав”, – сказала Венедиктова.

Глава ДБР також розповіла, що у Держбюро розроблений законопроект про заочне засудження, який був направлений всім главам фракцій і голова комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Денису Монастирському.

“Дуже сподіваємося, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх. Але без цього, повторюся, рухатися далі неможливо”, – сказала глава ДБР.

На офіційній Facebook-сторінці ДБР також було опубліковано звернення Ірини Венедиктової, в якому вона розповіла про ініціативу зміни в законодавстві, які, на її думку, допоможуть залучити до відповідальності всіх винних у справах Майдану. При цьому суть змін не конкретизовано, зазначено лише, що вони допоможуть залучити в тому числі і тих, хто в даний момент знаходиться за кордоном.

Нагадаємо, народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович закликав Верховну Раду офіційно визнати події на Майдані у 2014 році Революцією Гідності. Він наголосив, що у річницю трагічних подій потрібно захистити пам’ять про Майдан, яку хочуть спаплюжити.

Також повідомлялося, що днями слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру та затримали колишнього бійця спецназу “Омега” – його підозрюють у вбивстві мітингувальника під час Революції Гідності в 2014 році.

Джерело: Народна Правда