У МОЗ пояснили, чому українців відправили на карантин у Нові Санжари

Санаторій в Нових Санжарах можна було швидко звільнити без обмежень для системи охорони здоров'я

У МОЗ пояснили, чому українців відправили на карантин у Нові Санжари
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У МОЗ України пояснили, що евакуйованих з охопленого коронавірусом Уханя українців не можна було розміщувати в лікарнях, оскільки в країні зараз пік захворюваності на грип.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу в Нових Санжарах сказав, що це обмежило б громадян в отриманні необхідної медичної допомоги, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

“Нам часто дорікають, чому ми в лікарні не відвозимо (евакуйованих з Китаю громадян). Я заявляю, що завезти 100 здорових людей для ізоляції в лікарні, коли в країні підвищений епідемічний сезон на грип – ми обмежимо в доступі до кваліфікованої медичної допомоги українців, які її потребують, оскільки ми залучили б медичний персонал, ліжка і бокси”, – зазначив Ляшко.

За словами чиновника, до місця обсервації не потрібні якісь особливі вимоги.

“Обсерватор – це не заклад охорони здоров’я. Ніяких особливих умов не повинно бути. Це звичайне установа готельного типу, тобто людина повинна прийти і обмежити своє спілкування з зовнішнім світом. Пройшов інкубаційний період, немає симптомів – випускаємо назовні”, – пояснив заступник міністра.

Ляшко зауважив, що санаторій в Нових Санжарах підходив якнайкраще, тому що ця установа державного рівня, яку можна швидко звільнити без обмежень для системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, 20 лютого в Україну привезли громадян, в тому числі інших держав, яких на літаку компанії SkyUp евакуювали з китайського Уханя.

Спецтранспортом ДСНС у супроводі і під охороною поліції вони були доставлені на територію медичного центру Національної гвардії «Нові Санжари» у Полтавській області, де пробудуть на карантин 14 днів.

Тим часом у Нових Санжарах відбулися зіткнення правоохоронців з місцевими жителями, які протестують проти розміщення евакуйованих українців з Уханю.

Пізніше на території медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області, де 14 днів перебуватимуть евакуйовані з Китаю, вивезли весь персонал.

Джерело: Народна Правда