“Агресивні громадяни”, які забивали автобуси камінням: зарубіжні ЗМІ розгромили Україну за протести в Нових Санжарах

ІноЗМІ описали України в Нових Санжарах як країну Середньовіччя

”Агресивні громадяни”, які забивали автобуси камінням: зарубіжні ЗМІ розгромили Україну за протести в Нових Санжарах
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Протести в Нових Санжарах проти розміщення евакуйованих з Уханя (Китай) українців шокували і Україну, і світову спільноту. Зарубіжні ЗМІ вийшли з нищівними заголовками и подробицями, які значно зіпсували образ українців.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, думки іноземних ЗМІ зібрало видання “Вести“.

Видання The Guardian вийшло із заголовком: “Україна: запеклі зіткнення, місцеві жителі кидають каміння в автобус з евакуйованими”.

“Демонстранти, деякі з яких виглядали п’яними, збудували дорожні блоки, спалили шини і зіткнулися з сотнями співробітників поліції”, – пише видання.

Слово в слово про п’яних протестуючих повторило видання Washington Post, висловивши співчуття украънцям, що повернулися додому: “Евакуйовані в масках, змучені довгою подорожжю, дивилися в розбиті вікна автобуса”.

І британці, і WP однаково акцентували на словах жителів Нових Санжарів про Чорнобиль: “Було чути одного протестувальника, який пропонував залишити їх в Чорнобилі, місці найстрашнішої ядерної катастрофи у світі в 1986 році. Інший сказав, що Зеленський, президент України, повинен розмістити їх у себе, якщо він вважає, що небезпеки немає “.

Видання The Independent написало про Нові Санжари в своїй збірці новин про коронавірус. Повідомлення про гарячий прийом українців на батьківщині прозвучало на контрасті з новиною з Японії. Там заражену британську пару прихистила місцева лікарня: “Ми обидва в кращому місці! Вони знають, що роблять, і наші медсестри прекрасні”, – захоплюються японським прийомом пацієнти.

Найбільша радіомережа США NPR (National Public Radio) описала “злих” українців: “Розлючені жителі скандували “Ганьба тобі!”, билися з поліцією і кидали каміння в шість автобусів, що перевозять пасажирів в масках дорогою в двотижневий карантин. Жителі перекрили дорогу до медичної установи, де повинні були розміститися евакуйовані”.

Французьке видання France 24 також акцентувало на злості наших співгромадян: “Злі демонстранти запалили багаття і закидали автобусами камінням, розбивши принаймні три вікна”.

Bloomberg, замість тисячі слів, виклали відео, показавши, як автобус пробирається крізь палаючі покришки, які підпалили місцеві жителі.

На CNN процитували Міністерство внутрішніх справ України, назвавши українців “агресивними громадянами”, які забивали автобуси камінням.

Нарешті, The New York Times, докладно описуючи жахи, які відбувалися в Нових Санжарах 20 лютого, з окремим смисловим докором виділив наступний абзац:

“Крім 45 українців, в літаку, який приземлився в Україні в четвер, було 27 громадян Аргентини, а також громадяни Домініканської Республіки, Еквадору, Сальвадору, Коста-Ріки та інших країн”.

Нагадаємо, що 20 лютого в Нових Сажарах були жорсткі протистояння місцевих жителів з поліцією через українських громадян, евакуйованих з Китаю. Глава МВС Арсен Аваков прибув у Нові Санжари Полтавської області через ситуацію з евакуйованими з  Уханя українцями.

Джерело: Народна Правда