Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Україна - єдина країна, яка так зустріла співвітчизників

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

20 лютого в Харкові приземлився літак з Уханя, на його борту знаходилися десятки українців і іноземців, яких Україна погодилася евакуювати з китайського міста, охопленого спалахом коронавірусу covid 19. Їх розселили у медичному центрі Національної гвардії в селищі Нові Санжари Полтавської області. Незважаючи на те, що пасажирів літака перевіряли, як на вильоті, так і на прильоті, незважаючи на те, що лікарі не один раз заявляли, що евакуйовані люди не становлять загрози – у них немає ознак захворювання, місцеві жителі зустріли їх справжньою бійнею.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, 20 лютого з Китаю в Україну приїхали 45 українців (молода пара, сім’я з маленьким сином, 20-річні студенти) і 27 іноземців.

Loading...

Евакуація із самого початку пішла не гладко. Так, вранці, 20 лютого, літак зі здоровими евакуйованими людьми довго кружляв у районі Харківської області, а потім різко узяв курс на “Бориспіль” на дозаправку. Зазначимо, за офіційною версією, літак направили в Київ, тому що в Харкові були проблеми з погодою. У Харкові дійсно вранці стояв густий туман, але і в Полтавській області вже щосили проходив протест.

Після дезінфекції літак полетів у Харків. Звідти евакуйованих людей автобусами повезли в Нові Санжари.

Двері не закрити, а душ б’є струмом: евакуйовані з Уханя показали жахливі умови в Нових Санжарах

Там ще ввечері 19 лютого близько 200 місцевих жителів почали влаштовувати масові протести. 20 лютого в Нові Санжари направили поліцію і Нацгвардію з бронетехнікою. У відповідь люди стали перекривати дороги і палити шини. Відтіснити протестувальників і зробити коридор для автобусів зі здоровими українцями та іноземцями вдалося лише надвечір.

У підсумку в центр заїхали 7 автобусів. Додамо, стримати агресивних людей міністрам і правоохоронцям, не дуже вдалося, юрба кидала каміння в своїх же співвітчизників, а також гостей України. Поки місцеві кричали “Ганьба”, люди з автобусів показували серця.

Додамо, в ході протестныех акцій поліція затримала 24 людини і порушила 2 кримінальні справи за фактом масових заворушень. Постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний. Станом на ранок 21 лютого, за ґратами залишається тільки одна людина – найагресивніший, який травмував поліцейського. Крім того, 5 правоохоронців залишаються в лікарні.

Евакуйовані здорові люди проведуть в ізоляції 2 тижні. В санаторій відправили не тільки тих, хто приїхав з Уханя, але і екіпаж літака і супроводжуючу команду.

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

 

Крім того, разом з евакуйованими з Уханя людьми на обсервації 2 тижні проведе й глава Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Таким чином, вона намагається заспокоїти тих, хто влаштував бунт у Нових Санжарах: «Ці люди — наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні і повинні піклуватися про їх здоров’я та безпеки. Те, що відбувалося сьогодні, паніка і неприйняття, негатив і агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодилися провести в ізоляції два тижні для безпеки всіх нас».

Скалецька також повідомила, що буде керувати відомством по скайпу: «Я буду на постійному зв’язку з міністерством. Постійно заступники в міністерстві будуть працювати. У мене є телефон, у мене є скайп».

Протести в Нових Санжарах вже стали приводом для знущань над місцевими жителями. Напередодні, українці масово відзначали в мережі, що жителі селища Нові Санжари повели себе як печерні люди, зганьбивши Україну на весь світ, а сьогодні вже активно міняють статтю про селище в Вікіпедії. Нові Санжари називають “Новими Кошмарами”, а населення – бидлом.

Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати Протести в Нових Санжарах: найважливіше, що треба знати

Джерело: Народна Правда
загрузка...