З українців будуть стягувати нові податки: хто буде платити

Експерти застерігають: перехід на прогресивну шкалу податку на доходи фізосіб ще більше "зажене" зарплати в тінь

З українців будуть стягувати нові податки: хто буде платити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Введення прогресивної шкали податку на доходи фізосіб (ПДФО) збільшить попит на “тіньову” оплату праці. До таких висновків прийшли експерти Податкового комітету Європейської бізнес асоціації (ЄБА) після ознайомлення з законопроектом №2758, який вніс народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубинський.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання UBR.

Документ пропонує встановити “справедливу” шкалу ПДФО, яку прив’яжуть до рівня доходу громадян. Тобто, українці платитимуть більше податку, якщо сума доходу перевищить встановлену межу.

Компанії-члени ЄБА не підтримують запропоноване збільшення податкового навантаження на оплату праці в Україні. На їхню думку, закон негативно вплине на законослухняний бізнес, оскільки впровадження нової системи оподаткування призведе до додаткових витрат.

Асоціація дотримується послідовної позиції щодо необхідності зниження податкового навантаження на оплату праці. Цього можна досягти через зважені зміни в законодавстві, які повинні бути націлені як на стимулювання сумлінних платників, так і на перешкоджання схемам ухилення від оподаткування“, – коментує Світлана Михайловська, заступник директора по представництву інтересів компаній-членів ЄБА.

Нагадаємо, закон пропонує ввести нові ставки податку на доходи фізосіб в залежності від їх розміру: до 10 розмірів мінімальної зарплати пропонується залишити діючу ставку 18%; більше 10 розмірів, але не більше 20 розмірів мінімалки – 36%, а якщо доходи перевищують 20 мінімальних зарплат, ставка буде дорівнювати 54%.

Нагадаємо, з  січня 2020 року в Україні зростає прожитковий мінімум та мінімальна зарплата, внаслідок цього наслідок підвищаться й податки для ФОПів.  В Україні в 2020 році будуть діяти нові розміри податку та єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізосіб-підприємців (ФОП). 

Раніше повідомлялося, що сумарний розмір податків для ФОПів залежить від групи спрощеної системи оподаткування, у якій вони перебувають. НАРОДНА ПРАВДА публікувала таблицю розмірів податків, які сплачуватимуть ФОПи у 2020 році.

Джерело: Народна Правда