Ці продукти в жодному разі не можна їсти на вечерю

Деякі продукти мають здатність насичувати організм енергією, а тому не дадуть заснути

Ці продукти в жодному разі не можна їсти на вечерю
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Причин безсоння може бути мільйон – від стресів до серйозних проблем зі здоров’ям, однак найчастіше першоджерелом проблеми можуть стати більш прості проблеми: неправильний графік, невміння планувати день і відключати емоції після його завершення, неправильне харчування і шкідливі продукти.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це кореспонденту ГолосUA розповіла дієтолог Людмила Бабич.

Харчування, особливо в другій половині дня має великий вплив не тільки на швидкість засинання, а й на якість сну і багато в чому визначає, наскільки якісно ваш організм відпочине вночі.

Loading...

Фахівці рекомендують відмовитися у вечірній час (після 18-00) від таких продуктів і напоїв.

– Чорний чай і кава. Про те, що в каві міститься кофеїн, який збуджує нервову систему і бадьорить, знають навіть діти. Але часом ми чомусь забуваємо, що не менша кількість кофеїну міститься і в чаї. І тому від цих ароматних напоїв ефект може бути ідентичним – ви просто не зімкнете очей.

– Шоколад. У темних сортах кофеїну також чимало. І якщо у дорослих безсоння при помірному вживанні навряд чи настане, то дітям тривожний сон гарантований.

– Бобові. Через велику кількість корисної клітковини і харчових волокон, – це прекрасний продукт для всіх, хто стежить за здоров’ям і фігурою. Але тільки не в вечірній час, інакше, навіть якщо ви заснете, все одно прокинетеся від малоприємних відчуттів в животі.

– Вершки, солодкий йогурт і сирки. Така їжа не підходить для вечірньої трапези, перш за все, через свою калорійність. До того ж через велику кількість глюкози такі продукти додають організму енергії і її потрібно кудись дівати. Інакше вона не тільки «осяде» на вашій талії, але і позбавить сну.

– Червоне м’ясо. Воно дуже довго перетравлюється, тому вживати «важкі» сорти м’яса після 3 годин дня не варто, інакше вночі ваш травний тракт буде зайнятий переварюванням їжі і напевно це не кращим чином позначиться і на вашому відпочинку.

Крім цього, під час вечірніх трапез варто уникати таких продуктів, як гострий перець, часник, цибуля, імбир і інші прянощі. По-перше, далеко не у всіх з них приємний запах, по-друге вони дуже бадьорять, тому що «розганяють» кров і підвищують температуру тіла. А ще вони провокують апетит.

Нагадаємо, цукор називають “дозволеним наркотиком” нашого часу. Багато людей вживають його у надмірних кількостях та не мислять свого життя без цукерок та тістечок. Разом із тим, цукор здатен завдати організму людини чималої шкоди.

Додамо, що дієтологи з Копенгагенського університету дійшли висновку, що надмірне вживання цукру негативно впливає на кровоносну систему і може призвести до порушення роботи внутрішніх органів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...