Де найдорожча комуналка в Україні: цікава статистика

Найменше за комунальні послуги сплачують в Ужгороді та Чернівцях

Де найдорожча комуналка в Україні: цікава статистика
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Найдорожча комуналка в Україні – у Кропивницькому, Сумах та Рівному, найменші платіжки отримують жителі Ужгорода та Чернівців.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Ліга. Бізнес.

Loading...

Для розрахунку платежів брали встановлені владою тарифи і множили їх на метраж квартири. Виняток – будинки, у яких є лічильники на тепло. В такому випадку сума в платіжках залежатиме від споживання.

Для рейтингу розрахували нормативні витрати на комунальні послуги однієї сім’ї з трьох осіб, які мешкають у квартирі на 50 квадратів. У квартирі є всі зручності: гаряча/холодна вода, тепло, електроенергія і газ, але немає лічильників.

У Кропивницькому сім’я з трьох людей в квартирі без тарифу на утримання будинку і поставку гарячої води може заплатити за комуналку 3379,13 грн. У Сумах – 3350 грн.

До топ-10 також входять: Рівне (3335 грн), Луцьк (3266 грн), Тернопіль (3288 грн), Чернігів (3242 грн), Київ (3 145 грн), Маріуполь (3 040 грн), а також Харків (3035 грн) і Миколаїв (3018 грн).

Замикає список рейтингу Ужгород, де без тарифу за опалення і постачання гарячої води, комуналка – 854,5 грн.

Перед ним розташувалися Чернівці – 1 840,8 грн (без платежу за утримання будинку та постачання гарячої води) і Херсон – 2331,9 грн (без тарифу на тепло і постачання гарячої води).

Низька комуналка в Ужгороді має пояснення – жителі міста замість централізованого опалення і подачі гарячої води використовують бойлери та котли. Через це основні витрати припадають на газ і електроенергію. В зимовий період сумарна платіжка коливається від 1500 до 2000 грн.

А тим часом частина жителів Києва у лютому отримала платіжки, сума у яких вдвічі більша за січневу та навіть більша, ніж у січні 2019 року. При цьому, спостерігалося і збільшення, і зменшення опалювальної площі, а споживання в усіх випадках значно зросло.

До слова, нещодавно прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Україні ціни на комунальні послуги встановлює ринок, у роботу якого влада не може втручатися, при цьому існують механізми, які дозволяють споживачам зменшити платіжку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...