Підвищення пенсій в Україні: кому чекати надбавки з 1 березня, а кому – ні

За даними Пенсійного фонду, середня пенсія за віком становить 3064 грн

Підвищення пенсій в Україні: кому чекати надбавки з 1 березня, а кому – ні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з 1 березня підвищать пенсії окремим категоріям громадян – виплати зростуть не у всіх, але у більшості з 11,3 млн нинішніх пенсіонерів.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на Апостроф.

На індексацію можуть розраховувати ті, кому пенсія була призначена за віком, по інвалідності, по втраті годувальника чи за вислугою років (медпрацівники, вчителі, які мають не менше 30 років стажу роботи за фахом).

Не перерахують пенсії держслужбовцям; науковим працівникам; помічникам народних депутатів; отримують максимальні пенсії (на сьогодні – 16 380 грн); отримують спеціальні пенсії або довічне утримання (судді і прокурори); отримують соціальні пенсії, тобто не мають трудового стажу для призначення навіть мінімальної пенсії (на сьогодні 1644 грн).

Варто додати, що якщо після індексації пенсія держслужбовця, науковця і так далі буде менше, ніж така ж “трудова” за віком, її автоматично перерахують. Але пенсіонер має право в будь-який час повернутися на раніше отримувану пенсію.

Також не можуть розраховувати на індексацію одержувачів трудових пенсій, яким вони були призначені до 2019 і 2020 році, і працюючі пенсіонери усіх категорій. Для останніх автоматичний перерахунок в індивідуальному порядку буде з 1 квітня 2020 року. Але за умови, що вони пропрацювали офіційно не менше двох років після призначення пенсії.

За даними Пенсійного фонду, середня пенсія за віком становить 3064 грн. З урахуванням індексації у 11% вона зросте до 3370 грн ( 306 грн).

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2020 року збільшилася мінімальна пенсія — вона зросла на 251 грн і тепер становить 1889,20 гривень.

Також раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...