Коломойський Ігор Валерійович: досьє і компромат від А до Я

Коломойський Ігор Валерійович: досьє і компромат від А до Я
Автор Желізняк Олександр в Досьє

Ігор Коломойський – український олігарх, посідає 6 місце серед найбагатших людей України, колишній голова Дніпропетровської області, екс-власник одного з найбільших банків держави – вже тепер націоналізованого “ПриватБанку”.

Loading...

Біографія

 Ігор Коломойський народився 13 лютого 1963 року. Місце народження – місто Дніпропетровськ.

Освіта

В 1980 році з відзнакою закінчив загальну освітню школу № 21 у м. Дніпропетровськ.

В тому ж році вступив до Дніпропетровського металургійного інституту ім. Брежнєва. Закінчив ВНЗ в 1985 році з червоним дипломом. За фахом – інженер з теплотехніки і автоматизації металургійних печей.

В підлітковому віці отримав розряд з шахів, займався футболом.

Сім’я

Батько – Коломойський Валерій Григорович, інженер, працював на Дніпропетровському металокомбінаті.

Мати – Коломойська Зоя Ізраїлівна, інженер, працювала в організації  “Простройпроект”.

Сестра – Коломойська Лариса Валеріївна, 1974 р.н., наразі живе в Женеві, Швейцарія. Працює в своїй галереї мистецтв.

Коломойський Ігор Валерійович: досьє і компромат від А до Я

Одружений, дружина – Коломойська Ірина живе в Женеві. Разом виховують дочку і сина.

Донька – Анжеліка Коломойська, 35 років, розлучена. Проживає в Женеві. Перший чоловік Олег Бакоєв.

Коломойський Ігор Валерійович: досьє і компромат від А до Я

Син – Григорій Коломойський, 20 років. Спортсмен, професійно займається баскетболом. Виступає під третім номером “Cleveland State Vikings” (баскетбольна команда Університету штату Клівленд, США). Він навчається у цьому ж університеті на спеціальності “Спортивний менеджмент”.

Кар’єра

Після завершення навчання в Дніпропетровському металургійному інституті отримав направлення в проектну організацію. Однак пішов працювати в кооператив “Фіаніт”. За кілька місяців разом з Мартиновим та Боголюбовим, з якими раніше працював в “Фіаніті” відкрив свій кооператив “Сентоза”. Спочатку Коломойський з партнерами торгували комп’ютерами та дрібною технікою – закупляли її в Москві та самі у звичайних купейних вагонах перевозили в Дніпропетровськ, де її успішно продавали.

Пізніше кооператив почав торгувати не лише оргтехнікою, але й іншими побутовими речами, та навіть нафтою та феросплавами.

В 1992 році Коломойський разом з Боголюбовим і Мартиновим організували групу “Приват”. А до створення одного з найбільших банків України “ПриватБанку” також долучився і Сергій Тігіпко. Власне, Ігор Коломойський заснував “ПриватБанк” разом з Сергієм Тігіпком і сином радянського підприємця Леонідом Милославським.

У 1995-му році “ПриватБанк”, включившись в ваучерну приватизацію, став ключовою ланкою в бізнесі Коломойського. Отримані ваучери поміняли на акції гірничо-збагачувальних комбінатів в містах Марганець та Орджонікідзе, Нікопольського феросплавного заводу і Дніпропетровського заводу металевих виробів. За різними підрахунками, феросплавний холдинг Коломойського сьогодні контролює близько третини світового ринку феросплавів.

Покровителем бізнесу Ігоря Коломойського в той час був Павло Лазаренко, який займав на початку 1990-х років керівні пости в Дніпропетровській області. Пізніше Лазаренко став прем’єр-міністром України. Бізнес-зв’язки з Лазаренко підтвердив і сам Коломойський в інтерв’ю Дмитру Гордону.

В кінці 1990-х Лазаренко викрав понад 320 мільйонів доларів з державної скарбниці, переховувався від українського правосуддя в США, там був засуджений до дев’яти років тюремного ув’язнення і штрафу в 10 мільйонів доларів за “фінансові зловживання”.

В 2014 році після Революції Гідності й ескалації конфлікту в Криму та на Сході країни виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов призначив Коломойського головою Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Після загострення конфлікту вже з новообраним президентом Петром Порошенком, останній звільнив Коломойського з посади очільника Дніпропетровської ОДА в березні 2015 року.

Найбільш значимі активи, що належать Коломойському:
• Феросплавні заводи Нікополя, Стаханова і Запоріжжя;
• “Укрнафта”;
• “Нафтохімік”;
• Група “1 + 1 Медіа”, до якої входить 7 телеканалів − “1+1”, “2+2”, “ТЕТ”,  “ПлюсПлюс”, “1+1 International”, “Уніан” та “Бігуді”, а також група інтернет-сайтів, власний виробничий департамент, VOD-платформа 1+1 video і Вища школа Media & Production.;
• Авіакомпанія “МАУ”.

Також має частки акцій в таких компаніях:

 • “JKX Oil & Gas”;
 • Central European Media Enterprises;
 •  “Symeou & Konnaris LLC”;
 • Afina Investments Ltd;
 • Alan Investments S.A.;
 • Albroath International Corp;
 • Alexton Holdings Limited;

Компромат

 • Замах на адвоката Григоришина.

Проти Ігоря Коломойського було порушено кримінальну справу в зв’язку з замахом на адвоката бізнесмена Костянтина Григоршина – Сергія Карпенка.

Адвокату було завдано тяжких ножових поранень. У зв’язку з цим проти Коломойського двічі порушувалася кримінальна справа – за часів президентства Кучми і пізніше – коли до влади прийшов Віктор Ющенко. За словами самого Ігоря Валерійовича, перший раз порушення кримінальної справи проти нього ініціював Віктор Пінчук. Повторне порушення кримінальної справи проти нього в 2005 році було пов’язано з тим, що тодішній секретар РНБО Петро Порошенко хотів його посадити за ґрати.

 • потрійне громадянство

Ігор Коломойський до недавнього часу мав подвійне громадянство – українське та швейцарське. Після початку війни на Сході України отримав ще третє громадянство – став громадянином Кіпру.

На думку самого Коломойського – це законодавству України не суперечить, адже в Україні заборонено подвійне, а не потрійне громадянство. Це він підтвердив особисто у відеоінтерв’ю.

 • звинувачення у викрадені кількох мільярдів доларів вкладів українців з “ПриватБанку”.

У грудні 2016 року “ПриватБанк” був націоналізований. 100% акцій перейшли до Міністерства фінансів. Колишній власник поступився 30% акцій за 1 грн, однак на момент передачі було оголошено, що додаткова емісія складе 116 млрд грн.

Коломойського разом з Боголюбовим звинувачують у виведенні з установи мільярдів доларів українських вкладників на користь своїх фірм. 16 січня НБУ заявив, що, згідно з розслідуванням американської компанії з корпоративних розслідувань та оцінки ризиків Kroll, до націоналізації “ПриватБанк” був об’єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків мінімум у розмірі 5,5 млрд доларів.

Журналісти Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) відслідкували механізм, який дозволив Коломойському та Боголюбову вивести такі великі суми з України: гроші проводили через філію “ПриватБанку” на Кіпрі.

Зараз олігарх судиться з НБУ і вже з державним “ПриватБанком” у міжнародних судах щодо націоналізації фінансової установи.

Конфлікт навколо “Укрнафти” призвів до націоналізації “ПриватБанку” та добровільного вигнання Коломойського з України на кілька років.

В березні 2015 року Верховна Рада прийняла закон, котрий знижував кворум, який потрібен для того, щоб провести загальні збори акціонерів. Згідно з цим законом, тепер для кворуму необхідно було не 60% акцій, а 50% + 1 акція. Саме стільки належало державі, а у Коломойського і підконтрольних йому структур нараховувалося всього лише 42% акцій. Ці ж структури не раз блокували збори акціонерів, а значить і прийняти рішення виплатити дивідендів державі не виходило.

Наглядова рада відсторонює Олександра Лазорка з місця голови правління компанії і обирає колишнього працівника СБУ Юрія Мірошника. Лазорко не хоче виходити з кабінету і погрожує оскаржувати рішення в суді. Однак, після невеликої сутички з охороною Мірошника, йому все ж доводиться тимчасово піти з кабінету. Тоді на допомогу йому приїжджає голова Дніпропетровської ОДА Коломойський з озброєною охороною, своїм заступником Корбаном, Палицею, Хомутинніком і Шевченком.

Після цих подій Президент Петро Порошенко оголосив догану за порушення професійної етики голові Дніпропетровської ОДА Ігорю Коломойському.

Кілька днів після того “ПриватБанк” Коломойського заблокував всі рахунки, які належать Порошенко, а це приблизно 50 млн доларів. Для того, щоб попередити подальший конфлікт номінальне керівництво фінансової установи заявило, що це був технічний збій.

Наступного дня, за вказівкою Коломойського будівлю основного офісу “Укрнафти” обгородили парканом та поставили озброєнну охорону.

Валентин Наливайченко, голова СБУ, звинуватив голову Дніпропетровської ОДА  Коломойського в тому, що посадові особи облдержадміністрації підтримували злочинні групи. Також він заявив, що його співробітники повністю готові допомогти роззброїти вищезазначених охоронців навколо “Укрнафти”.

Врешті Президент Порошенко, своїм указом відправив Коломойського у відставку з посади голови ОДА Дніпропетровської області, після чого Ігор Валерійович заявив, що йде з політики.

Ігоря Коломойського і його партнера по бізнесу Геннадія Боголюбова звинувачуюь в США в порушеннях спеціального федерального закону про організації, що діють під впливом рекету і корупції. В Сполучених штатах Америки вважають, що підприємства Коломойського діють під впливом ОЗГ (організованої злочинної групи). Згідно з доповіддю міністра юстиції США Майкла Мьюкесі в квітні 2008 року Ігор Коломойський згадується в контексті боротьби з міжнародною організованою злочинністю, яка представляє собою реальну загрозу національній безпеці США і країн Європи. Зазначено також, що ФБР веде справи проти Коломойського. Про це повідомляє видання The Daily Beast з посиланням на 3 джерела.

 • Спонсор «Свободи» Олега Тягнибока

У березні 2009 року лідер комуністів Петро Симоненко повідомив, що, за його інформацією, фінансування виборчої компанії об’єднання “Свобода” до Тернопільської облради забезпечив бізнесмен Ігор Коломойський. “Ви бачите, що зробили з виборами в Тернополі в облраду? Я нагадав представникам цього народу, що в 32 році Гітлера вони привели до влади, представники цього народу, а Коломойський профінансував вибори “Свободи”, – заявив Симоненко (“Укррудпром”, 21 березня 2009 року).

Будь-якої реакції з боку Ігоря Коломойського не було.

 

Декларації

Згідно з деклараціями, які Коломойський заповнював в ті роки, коли був головою Дніпропетровської ОДА (2014-2015) він володіє земельною ділянкою площею 15 гектарів, 6-ма квартирами.

Його сім’я у користуванні має ще дві квартири. Однак де саме розташована нерухомість в декларації не зазначається.

Номінальна вартість цінних паперів, які на 2015 рік були в Коломойського досягала 10 мільярдів гривень.

А капіталу зарахованого у товариствах – 16 мільярдів гривень.

У деклараціях Коломойський також зазначив надходження коштів з країни офшорів – Кіпру у розмірі 142 тисячі доларів.

Майно та предмети розкоші 

Володіє великим автопарком: Bentley, Porsche Boxster, Toyota Land Cruiser 4700, Daimler Сhrysler 6100 і три автомобілі Mercedes-Benz різних моделей.

Ігор Коломойський володіє елітними гірськолижними курортами. У власності є частина в українському “Буковелі”. Йому належить найдорожчий готель Карпат Radisson Blu Resort, президентський номер якого вартує 100 тисяч гривень за одну добу.

Володіє також елітними готелями в курортному містечку Земмерінг в Австрії. У Земмерінгу розташовано 19 готелів, серед яких старовинний Grand Hotel Panhans, який є основною архітектурною пам’яткою міста. Нинішнім власником Grand Hotel Panhans та ще трьох готелей через підконтрольні структури та людей є український олігарх Ігор Коломойський.

Коломойський Ігор Валерійович: досьє і компромат від А до Я

Лінки

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...