Киянка отримала платіжку за тепло на 53 000 грн: в Київтеплоенерго пояснили, хто винен та що робити

У "Київтеплоенерго" обіцяють провести перерахунок

Киянка отримала платіжку за тепло на 53 000 грн: в Київтеплоенерго пояснили, хто винен та що робити
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Компанія “Київтеплоенерго” підтвердила автентичність космічної платіжки за тепло, яку напередодні отримала киянка. Нагадаємо, Світлана Терещенко в січні отримала платіжку на суму 53 тисячі гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на своїй офіційній сторінці в Facebook чиновники пояснили, чому так сталося.

Loading...

Зазначимо, мешканка будинку за адресою: вул. Е. Сверстюка, 52-В отримала в січні платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв. м на суму 52 932,18 грн.

“Справа в тому, що у 23-поверховому будинку зі 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир залишалися без квартирних лічильників опалення. А на початку лютого в будинку залишилася тільки одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії. Мешканці квартир з лічильниками опалення сплачують лише за спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показами загальнобудинкового лічильника і сумарними показаннями всіх індивідуальних, нараховується жителям без індивідуального лічильника”, – пояснили у відомстві.

При цьому в компанії погоджуються з тим, що хоча з точки зору закону нарахування за опалення в будинку на вул. Е. Сверстюка, 52-В правильне, враховуючи реалії, суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів:

“Одна квартира не повинна і не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не тільки “Київтеплоенерго” і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає в недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники”.

Додамо, коли в будинку без індивідуальних лічильників залишається всього 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими: “Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій”.

У “Київтеплоенерго” обіцяють провести перерахунок.

Киянка отримала платіжку за тепло на 53 000 грн: в Київтеплоенерго пояснили, хто винен та що робити Киянка отримала платіжку за тепло на 53 000 грн: в Київтеплоенерго пояснили, хто винен та що робити Киянка отримала платіжку за тепло на 53 000 грн: в Київтеплоенерго пояснили, хто винен та що робити

Як повідомлялося раніше, у лютому 2020 року оптова ціна на природний газ буде на 37% нижче, ніж у лютому 2019 року і на 15% менше, ніж у січні 2020 року.

Нагадаємо, найдорожча комуналка в Україні у Кропивницькому, Сумах і Рівному, найменші платіжки отримують жителі Ужгорода та Чернівців.

Джерело: Народна Правда