У поліції пояснили, чому прийшли з обшуками в “Український Кібер Альянс”

Український кіберальянс об'єднує українських хактівістів, він утворився в 2016 році, коли об'єдналися дві групи кіберактівістов FalconsFlame і Trinity для протидії російській агресії в сфері кібербезпеки

У поліції пояснили, чому прийшли з обшуками в “Український Кібер Альянс”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Поліція Одеської області пояснила, через що проводить обшуки у громадських активістів та співзасновників ГО “Український Кібер Альянс”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, 25 лютого Український Кібер Альянс заявив про те, що у співзасновників їх організації проходять обшуки. Зокрема, правоохоронці проводили слідчі дії за місцем реєстрації Андрія Перевезія, Олександра Галущенка та активіста, відомого у Facebook як Шон Таунсенд (регулярно публікує звіти про дірки в безпеці державних сайтів).

Обшуки проводяться щодо діла  про злом інформаційних табло Міжнародного аеропорту Одеси, де з’явилися фото відомої екоактивистки Грети Тунберг. Злам стався 16 жовтня 2019 року – на табло аеропорту з’явилося фото Тунберг з підписом Fuck you Greta. Перевезий в коментарі AIN.UA спростував причетність Українського Кібер Альянсу до злому:

«Обшуки проводилися з приводу злому системи оповіщення одеського аеропорту. Саме на цю уразливість кілька місяців тому і на бездіяльність адміністрації аеропорту з питань кібербезпеки вказували наші активісти. Вважаємо, що ці дії покликані прикрити реально існуючий злом системи, в якому аеропорт намагається звинуватити наших активістів», — повідомили в організації.

У прес-службі одеської поліції в свою чергу підтвердили, що слідчі дії проводять у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого втручання в інформаційні системи одеського аеропорту:

“У жовтні минулого року невідомі несанкціоновано втрутилися в інформаційні системи Міжнародного аеропорту “Одеса”. Цю подію кваліфікували за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) ККУ. Слідство встановило осіб, які можуть бути причетні до скоєння цього правопорушення. Зараз у фігурантів проходять санкціоновані обшуки. Правоохоронці вилучають технічне обладнання, яке направлять на експертизу”

У поліції додали, що фігурантам справи загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, Детективи Національного антикорупційного бюро України напередодні затримали начальника адміністрації Бердянського морського порту Олександра Барчана. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, що заподіяло державі шкоду в сумі 2,49 млн гривень.

Джерело: Народна Правда