В НБУ розповіли про успіхи української економіки: подробиці та цифри

Регулятор перерахував досягнення української економіки

В НБУ розповіли про успіхи української економіки: подробиці та цифри
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Нацбанку заявили, що українська економіка зараз перебуває в набагато кращому стані, ніж 5, 10 або 15 років тому, томе не можна казати, що її “ухандохали”.

Loading...

У регуляторі вважають, що з кожним роком економічна ситуація виглядає все більш здоровою. На сторінці НБУ у Facebook розвіяли кілька “страшилок”, пов’язаних з цією темою, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Послідовна монетарна політика дозволила знизити інфляцію до мети в 5%. Підтримання інфляції на цьому рівні є вкрай важливим для стійкого економічного зростання, адже висока та непередбачувана інфляція відлякує іноземних інвесторів та ускладнює прогнозування бізнесу.

Постійні стрибки інфляції у минулі роки заважали знижувати процентні ставки за кредитами і робили їх недоступними. Зараз ситуація змінюється. Вартість кредитних ресурсів зменшувалася в 2019 році і має відчутно знизитися у 2020 році. Це буде стимулом для економічного зростання.

У НБУ заявили, що спад показників промисловості в 2019 році не є ознакою наступаючої кризи. Причина цього – падіння світового попиту та цін на товарних ринках внаслідок активізації торговельних воєн. Ці фактори відбилася і на багатьох інших країнах.

Також в Нацбанку відзначили, що промисловість – важливий, але не єдиний сектор економіки. В цілому економіка в 2019 році зросла приблизно на 3,2%. “Гарні показники демонстрували галузі торгівлі, транспорту, будівництва, сектору послуг, зокрема й IT. Черговий рекордний врожай зафіксовано в аграрному секторі, що дало змогу нарощувати експорт”, – відзначили в НБУ.

У НБУ вважають, що так звана “піраміда ОВДП” існує тільки в уяві тих, чиє завдання – маніпулювати громадською думкою. “Насправді, співвідношення державного боргу до ВВП за останні роки знизилося з більш ніж 80% до близько 50%, а відсоткові ставки за державним боргом лише за останній рік знизилися вдвічі – до 9-10%. Водночас більшість розміщуваних ОВДП в гривні – довгострокові. З якого боку не подивитися, піраміди так не працюють”, – заявили у Нацбанку.

У регуляторі заявили, що 3,5-4% економічного зростання, які прогнозує НБУ в наступні роки, – це досить консервативний сценарій. Цього замало. Водночас у разі проведення структурних реформ, спрямованих на подальше поліпшення бізнес-клімату, Україна матиме значно більші темпи зростання, які дадуть змогу наздоганяти сусідів з ЄС за рівнем добробуту громадян.

Раніше повідомлялось, що світова економіка може втратити половину ВВП через кліматичну кризу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...