ЄСПЛ ухвалив остаточне рішення щодо українського закону про люстрацію

Рішення дозволить звільненим з посад чиновникам режиму Януковича вимагати грошової компенсації

ЄСПЛ ухвалив остаточне рішення щодо українського закону про люстрацію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Постанова Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яка стверджує, що звільнення за законом про люстрацію в Україні порушує права українських посадовців, набрало чинності. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні суду.

В середині січня уряд України оскаржив рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону “Про очищення влади” порушенням Конвенції про захист прав людини.

Велика палата ЄСПЛ не стала задовольняти запит української сторони на розгляд справи, тому рішення вважається таким, що набрало чинності.

В суді зазначили, що рішення є остаточним.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини ухвалив, що люстрація порушує права людини і зобов’язав виплатити компенсацію п’яти звільненим українським чиновникам. Суд прийняв рішення, в якому визнав, що звільнення в Україні державних службовців на підставі закону «Про очищення влади» (люстрація) порушує права звільнених чиновників.

Додамо, що близько ста люстрованих відповідно до закону України “Про очищення влади” прокурорів керівного складу можуть поновитися на посадах відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва. Деякі позови перебувають на розгляді суду з 2014 року. Провадження по них були припинені, оскільки суди першої інстанції очікували рішення Конституційного Суду з приводу закону про люстрацію.

До слова, раніше президент України Володимир Зеленський пропонував люстрацію чиновників, які працювали до нього. Це викликало занепокоєння його демократичних повноважень від міжнародних партнерів Києва.

Джерело: Народна Правда