Долар буде рости: експерти озвучили прогноз

Прогнози експертів про зростання курсу валют збуваються

Долар буде рости: експерти озвучили прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прогнози експертів про зростання курсів долара і євро починають збуватися.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на видання ФАКТИ, яке отримало коментар від  аналітиків.

Loading...

З понеділка, 24 лютого, американська валюта подорожчала на 8 копійок, а європейська — на 19 копійок.

26 лютого НБУ встановив курси на рівні 24,53 грн за долар і 26,60 грн за євро. На готівковому ринку також спостерігається девальвація гривні. З початку тижня основні іноземні валюти подорожчали на 10-15 копійок. В обмінниках долари можна здати в середньому по 24,35 грн, а купити — 24,57 грн, євро — здати по 26,34 грн, купити — 26,69 грн.

Варто зазначити, що зміцнення курсу долара відбувається на тлі різкого падіння котирувань на американських та європейських фондових біржах, пов’язаного з поширенням коронавіруса.

Ринок відіграє вчорашній аукціон з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), який показав падіння попиту на українські облігації. Діючі ставки прибутковості і несприятлива зовнішня кон’юнктура на фінансових ринках призвели до різкого скорочення інтересу інвесторів до українських боргових паперів. А значить, Мінфін буде відчувати суттєві складнощі із залученням коштів для фінансування бюджету.

При цьому основні донори бюджету — експортери і великі промислові компанії — продовжує стагнувати під впливом міцної гривні і високої конкуренції на зовнішніх ринках. Крім того, обвалилися ціни на сировинних ринках, які критично важливі для експортних надходжень.

Світ занурюється у рецесію, і, ймовірно, перший квартал 2020 року для світової економіки може виявитися в негативній зоні. В даній ситуації запасу міцності для української економіки не достатньо, якщо не почати послаблювати гривню для стимулювання економіки, експорту та наповнення бюджету.

В умовах масштабних ризиків та викликів для української економіки, зниження зовнішніх надходжень і ризику зростання дефіциту бюджету очікуємо ослаблення національної валюти до 25 грн за долар і, ймовірно, далі до 25,5 грн за долар”, — прогнозує аналітик компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Хоча є і більш оптимістичні прогнози.

На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 24,8 грн, а готівковий долар у банках — по 24,5−24,8 грн, так вважає старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Иосуб.

На думку експертів, навіть анонсоване урядом зниження в нинішньому році ставок по іпотечних кредитах до 10%, проблеми економічного зростання та забезпечення громадян житлом не вирішить.

«Іпотека під 10% – це нонсенс, вона просто не живе за такої процентної температурі…. Іпотека — це кредит на 20-30 років. І щоб все це час платити 10%, потрібно бути як мінімум… нинішнім представником влади”, — повідомив на своїй сторінці у Facebook фінансовий аналітик, експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що Національний банк України на 21 лютого встановив офіційний курс долара на рівні 24,47 гривень. А курс долара на 23 лютого залишився на рівні останнього банківського дня 21 лютого.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...