Фальшиві гроші в Україні: як аферисти дурять українців

200 грн за 100: фальшивомонетники придумали нову схему

Фальшиві гроші в Україні: як аферисти дурять українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Фальшивомонетники в Україні пішли на нову хитрість. Вони почали “працювати” за схемою наркоторговців – безконтактно, через інтернет, продавати фальшиві гривні. В основному, номіналом 200 і 500 грн.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сьогодні, інтернет-адреси таких магазинів ділки рекламують в багатолюдних місцях. Наприклад, в столиці таку “рекламу” зобразили поблизу центрального залізничного вокзалу, буквально в декількох метрах від поліцейського поста.

Ділки збувають підробки за допомогою системи закладок. У той же час, поліція вже заблокувала три найбільших таких інтернет-магазину. Про це розповів декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В’ячеслав Марков. Він разом зі своїми студентами створив і впровадив чат-бот, який блокує інтернет-магазини торгують забороненими товарами.

“Така злочинність зараз намагається розвиватися в Україні. Заради своєї безпеки злочинці взяли ту ж схему, що і продавці наркотиків. Тобто, фальшиві гривні поширюють за допомогою “закладок”, ціна на такі гроші зараз – 50% від суми фальшивок, за нашою інформацією, ці фальшиві гривні виробляються десь в Китаї”, – розповів Марков.

Як зазначає Марков, в Україні зараз працюють близько 20 таких інтернет-магазинів.

А за останніми даними Нацбанку, найчастіше в країні виявляються підроблені купюри номіналом 100 і 500 грн. Нагадаємо, що за виготовлення і збут фальшивих грошей санкція статті КК України до 12 років в’язниці.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Департамент карного розшуку Національної поліції дав поради як розпізнати фальшиві гроші і розповів, що допоможе вберегтися від підробки.

У Росії через наплив фальшивих грошей банкомати перестали приймати купюри.

Джерело: Народна Правда
загрузка...