На Одещині стався вибух у багатоповерхівці: всі подробиці

Вибух стався через стрибок напруги на рівні 400 вольт

На Одещині стався вибух у багатоповерхівці: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

В Ізмаїлі Одеської області стався вибух газу  в багатоквартирному будинку через стрибок напруги в електромережах. В трьох десятках сусідніх квартир повністю згоріли електроприлади. В результаті події лише дивом ніхто не постраждав, окрім кішки, яка загинула в квартирі, де вибухнув газ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в сюжеті ТСН.

Як повідомляється,  в результаті стрибка напруги був пробитий металевий шланг газової плити, що спровокувало витік газу і вибух, що стався згодом. Після  вибуху в квартирі почалася пожежа.

Мешканці будинку розповідають, що перед подією діти у дворі чули, як щось іскрило в сусідній трансформаторній.

“Там дуже сильно щось гриміло, іскрило, багато батьків сказали відійти від цієї трансформаторної будки”, – розповіла Наталя Солодовник.

Мешканці відразу ж зателефонували в ремонтну службу, проте там заявили, що знеструмити будинок не можуть, оскільки у них “обірвався нуль”. А незабаром після цього дзвінка в квартирах будинку різко зросла напруга. Вимірювальні прилади зафіксували показники на рівні 400 вольт. Техніка погоріла в тридцяти квартирах.

Енергетики заявляють, що їх обладнання працювало в штатному режимі.

У свою чергу, жителі будинку кажуть, що недавно ремонтували внутрішню електромережу, і самі ж енергетики визнали, що вона справна.

На даний момент в місті працює комісія, яка встановить причину стрибка напруги, а також визначить, хто саме повинен відповідати за НП. Тим часом, мешканці “потерпілого” будинку готують колективний позов до суду.

Нагадаємо, раніше в Основ’янському районі Харківської області трапився потужний вибух, який спровокував побутовий газ. Внаслідок цього виникла пожежа, яка охопила територію 25 квадратних метрів.

Нагадаємо також, раніше в  Росії стався вибух газу у житловому будинку, внаслідок чого зруйнувалася стіна з першого по четвертий поверх, під завалами опинилися люди,  відомо про п’ятьох постраждалих.

Джерело: Народна Правда