Нові пенсії та податки: як зміниться життя українців навесні

За гаманцями українців почнеться стеження, а з квітня стартує другий етап медреформи

Нові пенсії та податки: як зміниться життя українців навесні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

Навесні пенсіонери отримають підвищені пенсії, розпочнеться другий етап медичної реформи, а за “гаманцями” українців почнеться тотальне стеження.

Loading...

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Вести“.

Індексація пенсій
Вже з 1 березня для 11,2 млн пенсіонерів перерахують пенсії. Підвищення виплат буде відбуватися в рамках щорічної індексації, яка проводиться за спеціальною формулою: 50% від суми зростання середньої зарплати і 50% від рівня інфляції за попередній рік.

За даними Держстату, минулого року середня зарплата в Україні зросла на 18,8%, а інфляція склала 4,1%. У підсумку очікуване підвищення пенсій складе 11,45%. Але на нього можуть розраховувати не всі. А лише ті, кому пенсія була призначена за віком, по інвалідності, по втраті годувальника, а також за вислугою років.

Нагадаємо, зараз середня пенсія за віком в Україні становить 3064 грн. Таким чином після індексації ця цифра має збільшитися на 350 грн — до 3414 грн. Для інших категорій надбавка в середньому складе 302, 334 і 515 грн відповідно.

Другий етап медреформи
Другий місяць весни ознаменується початком чергового етапу медичної реформи. Ідеологію “гроші йдуть за пацієнтом”, яка вже реалізована в Україні на первинному ланці (в поліклініках), хочуть поширити і на вторинну медичну допомогу (у лікарнях).

Крім того, в рамках реформи в Україні повинні стати безкоштовними 56 видів діагностичних послуг.

“Ідея реформи полягала в тому, щоб підвищити якість медичної допомоги, її доступність і поліпшити добробут працівників галузі. Якщо раніше держава фінансувала лікарні, виходячи з ліжко-місць, то тепер вона буде платити за надані послуги. Зробили операцію — держава заплатила згідно з прейскурантом”, — говорить екс-заступник міністра охорони здоров’я, практикуючий хірург Інституту ім. Шалімова Михайло Загрійчук.

Стежитимуть при купівлі ювелірки і валюти
З 28 квітня набуває чинності закон про фінмоніторинг, який уповноважить фінансові установи відмовляти клієнту в обслуговуванні і навіть заморожувати рахунки за відсутності належних документів, що пояснюють джерело походження грошей. Причому стежити за “гаманцями” українців зможуть не тільки держава, банки і страхові компанії, але і різноманітні платіжні системи, лотерейники і обмінні пункти.

Правда, ліміт операцій, які підпадають під обов’язковий моніторинг, згідно з цим же законом, збільшено з 150 тис. до 400 тис. грн. Але радіти рано. Всі перераховані вище суб’єкти повинні доповідати фінмоніторингу про всіх операціях понад 30 тис. грн. І якщо вона здасться підозрілим, її перевірять.

У Росію із закордонним паспортом
З початку весни українці більше не зможуть подорожувати в РФ за внутрішніми паспортами. З 1 березня виїзд з України до Росії здійснюватиметься тільки на підставі закордонного паспорту. Як запевняють в уряді, такі заходи допоможуть туристам зменшити час проходження прикордонного контролю. При цьому в’їзд на батьківщину громадян України з території РФ буде можливий і без закордонного паспорта. Державна прикордонна служба України буде пропускати українців за внутрішніми паспортами або свідоцтвами про народження.

Змусять використовувати касові апарати
Ще одне нововведення чекає українських підприємців. Вже з середини квітня малий бізнес буде зобов’язаний використовувати РРО (реєстратор розрахункових операцій), або, простіше кажучи, касовий апарат. Єдиним винятком є I група ФОП (це ті, хто працює без найманих працівників з річною виручкою не більше 300 тис. грн). Також без РРО можна буде торгувати товарами за готівку на ринках, але крім тих, які підлягають гарантійному обслуговуванню — в першу чергу це техніка.

Більше грошей за телефон та радіо
Крім того, з 1 березня доведеться більше платити за стаціонарну телефонію і радіоточку від “Укртелекому”. Дані про нові тарифи представлені на офіційному сайті компанії. Так, тарифи “Домашній безлімітний” і “Домашній базовий” будуть підвищені на 24%.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Українцям повинні підвищити пенсії у березні: про які суми йдеться і чому виплати можуть зірвати.

В Україні 82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 000 гривень, що нижче фактичного прожиткового мінімуму. І надалі рівень пенсійного забезпечення в країні буде знижуватися.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...