У Гончарука приготували ФОПам неприємний “сюрприз”: подробиці нововведень

Без скасування податкової нерівності неможливо створити нейтральну справедливу податкову систему, - Міклош

У Гончарука приготували ФОПам неприємний “сюрприз”: подробиці нововведень
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні однією з передумов податкової реформи є скасування спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на НВ, про це розповів радник прем’єр-міністра Олексія Гончарука, екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

Loading...

“Це призводить до системи, коли багаті люди, які дуже багато заробляють, сплачують набагато менші податки, ніж бідні люди, наприклад, вчителі, інші професії”, – зазначив він.

Миклош наголосив, що існуюча податкова система в Україні – вкрай нестійка.

“Система, коли деякі платять менше 5-7%, а інші платять понад 40% (ЄСВ плюс ПДФО), це створює тиск на тих, хто платить всі податки, щоб вони теж використовували спрощену систему, або вони не будуть здатні конкурувати”, – пояснив радник Гончарука.

Він додав, що механізм ФОПів використовується тими, чия зарплата і так дуже висока – айтішниками, адвокатами, лікарями.

“Без скасування подібної податкової нерівності неможливо створити нейтральну справедливу податкову систему, боротися з тіньовою економікою”, – підсумував Міклош.

Нагадаємо, з  січня 2020 року в Україні зростає прожитковий мінімум та мінімальна зарплата, внаслідок цього наслідок підвищаться й податки для ФОПів.  В Україні в 2020 році будуть діяти нові розміри податку та єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізосіб-підприємців (ФОП). 

Раніше повідомлялося, що сумарний розмір податків для ФОПів залежить від групи спрощеної системи оподаткування, у якій вони перебувають. НАРОДНА ПРАВДА публікувала таблицю розмірів податків, які сплачуватимуть ФОПи у 2020 році.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...