Ворожіння на Масляну: як правильно ворожити на млинцях

Наші пращури під час Масляної ворожили на багатство, кохання та навіть на стать майбутньої дитини

Ворожіння на Масляну: як правильно ворожити на млинцях
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні триває Масляна – одне з найдавніших слов’янських свят, яке символізує собою прихід весни, у давні часи це був період ворожінь.

Наші пращури ворожили протягом усього Масляного тижня, однак найкращим днем для ворожінь вважалася субота, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

Ворожіння на млинцях на багатство
Ворожать на багатство під час смаження млинців. Для цього потрібно сказати: “Масляна прийшла, весну покликала. Печу млинці, знати правду хочу, якого достатку чекати в цьому році?” Потім потрібно налити тісто на сковороду і посмажити млинець. Пишний і рум’яний млинець обіцяє хороший достаток, блідий і тонкий – чекайте на розтрати.

Ворожіння на любов
У всі дні Масляного тижня, крім неділі, дівчата ворожили на судженого. Для цього рушник вивішували на ніч на вулицю і просили прийти судженого витерти обличчя. Вранці перевіряли: якщо рушник був вологим, чекали весілля в цьому році.

Ворожіння на хвойних гілках
Хвойні або ялинові гілки потрібно розкласти на підлозі, а потім із закритими очима вибрати гілку. Густа і пишна – до багатого року. При цьому кількість шишок на гілці означала число майбутніх дітей. Незаміжнім дівчатам густа гілка обіцяла багатого і щедрого чоловіка.

Ворожіння на стать майбутньої дитини
Під час застілля жінки придивлялися, хто першим візьме млинець зі столу. Якщо чоловік – у господині народиться хлопчик, якщо жінка – дівчинка.

Ворожіння під час смаження млинців
Перший посмажений млинець міг розкрити майбутнє. Так, рівні краї обіцяли незаміжній дівчини щасливий шлюб, а нерівні – що її суджений змусить її плакати. Якщо перший млинець перевертався легко, це обіцяло швидке заміжжя, якщо ж прилипав – чекати нареченого ще три роки.

Якщо перший млинець виходив рум’яним, це обіцяло господині хороше здоров’я, блідий – хвороби, тонкий – до легкого року, товстий передрікав важкий рік. Якщо в заміжньої жінки перший млинець пригорає зсередини – чоловік буде вірним, по краях – чекати на зраду. А число дірочок в млинці означало кількість майбутніх дітей.

Раніше повідомлялося, що було прийнято робити у Масляний тиждень. Наприклад, понеділок називався “зустрiчнім”. У цей день весело і шумно зустрічали Масляну. Вівторок носив назву “залицяння”. Хлопці та дівчата влаштувавши вечорниці, на яких обирали собі пару.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА робила добірку красивих привітань до свята Масляної.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...