Як українські ЗМІ поширюють паніку про епідемію коронавірусу

Клікабельні заголовки призводять до ситуації, яка склалася в Нових Санжарах, коли в абсолютно здорових людей кидали каміння

Як українські ЗМІ поширюють паніку про епідемію коронавірусу
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Коронавірус Covid-19, безумовно, дуже небезпечне й смертельне захворювання. Проте ЗМІ в гонитві за читачем часто нагнітають обстановку, використовуючи кричущі заголовки, а читач в свою чергу формує картину світу, утримуючи в голові ці заголовки. В подальшому це призводить до таких ситуацій, як було в Нових Санжарах, коли в абсолютно здорових українців та іноземців місцеві жителі кидали каміння.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на необхідність дотримуватися інформаційної гігієни, фільтрувати новини, аналізувати, читати сам текст, а не тільки заголовок звернув увагу одеський кінорежисер Сергій Пудич. Останнім часом він проживає в Китаї разом зі своєю родиною.

Loading...

У себе в Facebook в якості прикладу він вибрав 4 новини з такими заголовками:

У Китаї заявили, що інкубаційний період коронавірусу може бути 27 днів

У Гонконзі назвали новий шлях поширення коронавірусу (мова про каналізацію)

Експерт ВООЗ заявив про ймовірність зараження коронавірусом двох третин населення світу

Антибіотики і маски не врятують від коронавірусу: лікарі шокували заявою

Сергій Пудич прочитав новини і проаналізував, про що насправді в них йшлося.

Стосовно новини про інкубаційний період, то мова йшла тільки про припущення, оскільки житель Китаю стверджує, що не міг заразитися раніше (офіційним інкубаційним періодом вважаються 14 днів).

Коронавірус Covid-19 поширюється каналізацією – знову йдеться про припущення. “У Гонконзі припустили, що сусід з третього поверху заразився від хворого сусіда з сьомого поверху, тому що перший самостійно перемонтував стояк у себе в туалеті і порушив якісь там інженерні норми. Зустрітися в ліфті сусіди, напевно, не могли. Більше випадків ніколи не було, а це припущення – всього лише нічим не підтверджена теорія. При тому, що аналіз не підтвердив наявність вірусу в каналізації”, – пише Пудич.

Третя новина про зараження двох третин населення – Пудич звертає увагу на те, що  заяву робив чоловік, який не працює офіційно в ВООЗ. Додамо, свою думку висловив лише консультант ВООЗ, голова Центру статистики і кількісних досліджень інфекційних хвороб університету Флориди Айра Лонджині, але в заголовок винесли “експерт ВООЗ”.

Стосовно останньої новини про антибіотики, Пудич підкреслює, що ЗМІ просто вирішили зробити так звану клікабельну новину. Насправді там говориться, що “маски є самим ефективним способом профілактики поширення вірусу, але не дають 100% гарантії від зараження“.

Нагадаємо, станом на ранок 26 лютого, коронавірус Covid-19 вилікували у 30 тисяч 98 пацієнтів, при цьому померли 2 762 людини. Лідирує по смертності провінція Хубей, там померли 2 615 пацієнтів. Одужали при цьому 20 935 осіб.

Як українські ЗМІ поширюють паніку про епідемію коронавірусу Як українські ЗМІ поширюють паніку про епідемію коронавірусу

Джерело: Народна Правда
загрузка...