Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів

27 лютого Росія встановила свято - "День сил спеціальних операцій", який в народі називають "Днем ввічливих людей" - в Україні і світі це дата "Дня терориста і окупанта"

Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Росія анексувала Крим шість років тому. Кульмінацією окупації було захоплення Російською Федерацією парламенту Автономної Республіки, яке сталося  27 лютого 2014 року. З того моменту “зелені чоловічки” стали відкрито діяти на півострові.

Про те, як Росія проводила анексію Криму, йдеться в матеріалі Обозревателя, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Операція по захопленню Криму почалася 20 лютого 2014 року – на територію українського півострова таємно почали перекидати озброєних бійців російських спецпідрозділів. На них не було жодних розпізнавальних знаків, тому в історію вони увійшли як “зелені чоловічки”.

Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів

Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів

Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів

Річниця анексії Криму: як Росія окупувала український півострів

23 лютого на масштабному проросійському мітингу в Севастополі проголосили головою міста росіянина Олексія Чалого і заявили, що не будуть платити податки Києву. Незабаром після цього на в’їздах в Севастополь з’явилися блокпости російських військ.

25 лютого сепаратистську акцію протесту влаштували у Сімферополі, але вже наступного дня свій мітинг під Радою АРК зібрали кримські татари і прихильники єдиної України. Тоді їм вдалося витіснити і розігнати сепаратистів і спеціально підготовлену російську масовку. Мітинг “Крим – це Україна” фактично змусив Кремль відмовитися від спроб зберегти видимість законності анексії Криму і перейти до прямого силового сценарію.

27 лютого озброєні російські спецназівці без знаків розрізнення, приховуючи обличчя, захопили будівлі Ради АРК і Ради міністрів Криму, вивісивши над ними російські прапори. Будівлю оточили бійці, автомобільний рух в урядовому районі перекрили, в школах розпорядилися не починати заняття.

На позачергову сесію парламенту автономної республіки кримських депутатів фактично загнали силою. У присутності збройних російських військових, під дулами автоматів парламентарі були змушені проголосувати за проведення незаконного псевдореферендуму в АР Крим.

61 голосом (з 64) прийняли рішення призначити “референдум” на 25 травня. Потім переносили дату. На “референдумі” повинні були поставити питання: “Автономна Республіка Крим має державну  самостійність і входить до складу України на підставі договорів і угод (так чи ні)”.

З 28 лютого в Криму почали масово блокувати українські військові частини, кораблі і ключові об’єкти. Був захоплений аеропорт у Севастополі, встановлені блокпости на Перекопі і Чонгарі, кілька військових містечок взяли штурмом.

1 березня 2014 року “голова Ради Міністрів Криму Сергій Аксьонов звернувся до російського президента Володимира Путіна з проханням забезпечити порядок і законність на території півострова”.

3 березня на засіданні Ради безпеки ООН російський постпред Віталій Чуркін показав копію звернення Віктора Януковича (колишнього президента України, який втік у Росію) до Путіна. Янукович просив ввести війська РФ “для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України”.

Путін у свою чергу віддав наказ про відкриту і повномасштабну військову анексію – в Криму почали масово захоплювати об’єкти інфраструктури, брати під контроль автомагістралі, порти й аеропорти, масово блокувати українські військові частини. 25 березня був захоплений останній корабель ВМС України в Криму – тральщик “Черкаси”, заблокований на озері Донузлав.

“Референдум” в Криму було проведено 16 березня 2014 року. Ще до початку голосування Сергій Аксьонов відрапортував про результати “голосування” на своїй сторінці в Twitter.

Саме голосування пройшло з порушеннями: галочки ставили, наприклад, іноземці, яких спеціально привезли з Росії. В результаті, Росія оголосила, що за “приєднання Криму до Росії” проголосувало 96,77% його учасників.

Згідно інформації, озвученої військовим прокурором України Русланом Кравченком, пряму відповідальність за участь у анексії українського півострова несуть:

31-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада ВДВ РФ;

45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення ВДВ РФ (в/ч 28 337);

18-а окрема мотострілецька бригада ВС РФ;

58-я армія Південного військового округу ВС РФ;

98-я гвардійська повітряно-десантна дивізія ВДВ РФ (в/ч 65 451);

76-та гвардійська десантно-штурмова дивізія ВДВ РФ;

15-а окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил РФ (в/ч 980 600);

Крім них в анексії Криму брали участь численні найманці, колишні бійці українського міліцейського спецназу “Беркут”, співробітники ГРУ і ФСБ.

Напередодні , державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив про те, що США не визнають і ніколи не будуть визнавати претензії Росії на суверенітет над півостровом Крим.

Джерело: Народна Правда