Пенсії в Україні можуть не підвищити: чому виплати не проіндексують

У Гончарука поки не прийняли рішення про індексацію виплат

Пенсії в Україні можуть не підвищити: чому виплати не проіндексують
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 березня українським пенсіонерам можуть і не проіндексувати пенсії – уряд Гончарука поки не прийняв рішення про індексацію виплат.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це інформує “Страна“.

За словами прес-секретаря Пенсійного фонду Ганни Швець, Фонд вже подав всі розрахунки з Міністерство соціальної політики і воно повинно підготувати відповідний проект урядової постанови, в якому будуть прописані терміни і порядок перерахунку.

Аналітик інституту Growford Олексій Кущ у свою чергу нагадує, що згідно з пенсійним законодавством, індексація пенсій має проходити кожен рік за певною формулою: 50% від приросту середніх зарплат і відсотка інфляції за минулий рік. Але ніде не зазначено, з якого саме числа повинен здійснюватися перерахунок.

Кущ нагадує, що в минулому році це зробили з 1 березня, “а як буде в цьому році — поки неясно”.

“Можуть перерахувати з квітня або травня, а можуть і зовсім поставити це питання на паузу. Якщо нинішній Кабмін піде у відставку, то з’явиться і офіційний привід відкласти індексацію на невизначений час, адже новий уряд ще потрібно сформувати, плюс не факт, що він відразу ж візьметься за пенсії”, — припустив він.

Видання зазначає, що з березня жодного перерахунку пенсій може і не бути.

Пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...