Нові правила перетину кордону з РФ: що потрібно знати українцям

До цього кордон з Росією можна було перетинати по внутрішньому українському паспорту та свідоцтва про народження

Нові правила перетину кордону з РФ: що потрібно знати українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В неділю,  1 березня 2020 року,  в Україні набувають чинності зміни в правила перетину кордону з Російською Федерацією. З цього дня українці повинні мати закордонний паспорт, якщо збираються потрапити на територію РФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у повідомленні пресслужби Держприкордонслужби.

Loading...

Відповідні зміни до правил перетину кордону передбачені урядовою постановою від 18 грудня 2019 року № 1056.

Як зазначається,   громадяни України, які раніше вибули за кордон по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися в Україну за цими документами.

“Нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів. Зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з  9 лютого в Україні набрали чинності нові правила перетину адміністративного кордону з анексованим Кримом, які торкнуться дітей у віці до 16 років.  Виїзд на тимчасово окуповану територію дітей віком до 16 років можливий тільки в супроводі батьків або уповноважених ними осіб.

До слова, нещодавно українські прикордонники  не пустили в країну ще двох російських пропагандистів, які працюють у сфері масової інформації. За даними джерел УП, росіян звуть Олександр Мурашев і Катерина Білоусова.

Нагадаємо, нещодавно українські прикордонники не пропустили в Україну громадянку Росії, яка їхала в Київ, щоб вийти заміж. Причина – жінка порушила українське законодавство, відвідуючи анексований Крим.

Джерело: Народна Правда
загрузка...