Особливий день: яке свято 29 лютого, прикмети та заборони

Цей день буває раз на чотири роки

Особливий день: яке свято 29 лютого, прикмети та заборони
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ось і настало 29 лютого, день, який буває раз на чотири роки, сьогодні відзначається Міжнародний день рідкісних захворювань, а в народі додатковий день у році називають “Касьянов день”.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За однією з легенд, святий Касьян був світлим ангелом, але зрадив Бога, коли розповів дияволу про намір Господа вигнати з небес всю сатанинську силу. Після зради Касьян розкаявся, а Бог пошкодував грішника і порівняно легко його покарав. Він приставив до нього ангела, який бив Касьяна по чолу молотом поспіль три роки, а на четвертий рік давав йому відпочинок.

Святому Касьяну як для дня пам’яті «дістався» невдалий день — 29 лютого, який буває лише раз на чотири роки. Високосні роки в народі вважалися нещасливими, оскільки саме на них нібито найчастіше випадають всілякі біди: худоба падає, дерево засихає, хвороби трапляються, розбрати заводяться.

Тому і Касьян мав репутацію суворого і недоброго святого. До його імені нерідко додавали не найприємніші епітети: Заздрісний, Злопам’ятний, Немилостивий, Грізний, Скупий.

День Касьяна в народному календарі — найстрашніший. Святому підпорядковувалися всі вітри. Він міг їх випустити і наслати на людей — а разом з ними до села приходили чума і холера. На Касьяна селяни намагалися взагалі не виходити з дому, особливо до сходу сонця; всі роботи припинялися. А багато хто намагалися в Касьянов день довше не прокидатися — «проспати» злий час.

Прикмети та заборони 29 лютого:

не можна починати щось нове (особливо, починати будувати будинок або лагодити щось);

не можна влаштовувати весілля (вважається, що у пар, які вирішать розписатися в цей день, сімейного щастя точно не буде);

не можна здійснювати важливі покупки або угоди (нічого хорошого такі рішення не принесуть).

Нагадаємо, 28 лютого в Україні відзначався День штурманської служби авіації Збройних сил, а за народним календарем Онисим Овчарник.

Джерело: Народна Правда
загрузка...