Скільки батькам київських школярів коштує “безкоштовна освіта”

Ніхто не має права вимагати цих коштів

Скільки батькам київських школярів коштує “безкоштовна освіта”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Попри те, що початкова освіта в Україні нібито є безкоштовною, практично в кожній київській школі існують благодійні внески, фонди школи та фонди класу, в які батьки вимушені здавати гроші.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Хрещатик.news.

Loading...

На що збирають гроші в школах:

Благодійний внесок. Такий вид матеріальної допомоги частіше за все сплачується одноразово, при вступі в школу. Попри те, що внесок “благодійний”, завжди є фіксована сума, яка залежить від престижу школи та від міста. Наприклад, у столичних школах ця сума коливається від 1000 до 2500 тисяч гривень.

Фонд школи. Якщо дитина зарахована до школи, то батьки мають сплачувати щомісячні або щорічні (залежить від школи) внески у фонд школи. Суми коливаються від 30 до 200 гривень на місяць.

Фонд класу. 80% батьків, які мають можливість, здають гроші у фонд класу. Щомісяця батьки мають здати фіксовану суму (в кожній школі ця сума різна, але переважно від 50 до 100 грн) на потреби класу: вода, паперові стаканчики, мийні та гігієнічні засоби, крейда, подарунки іменинникам та інше. Дехто з батьків зазначає, що на свята (Новий рік, 8 березня, День Козацтва) вони здають додаткові кошти на подарунки дітям та вчителям.

Усі зазначені внески є благодійними, тобто добровільними. Ніхто не має права вимагати цих коштів, а тим паче погрожувати вам або вашій дитині.

Юристи зазначають, що такі дії підпадають під статтю 364 ККУ “Зловживання владою або службовим становищем” і караються виправними роботами або арештом на строк від шести місяців до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У деяких школах керівництво відмовляється від усіх батьківських внесків та розв’язують усі питання стосовно матеріального забезпечення школи, ремонту, закупівлі обладнання з відділами освіти.

Нагадаємо, раніше міністр освіти України Анна Новосад заявила, що дітям в школах важливо розповідати про сексуальне життя, але спершу для цього потрібно знайти правильний підхід.

Нагадаємо також, Анна Новосад вважає необхідним змінити шкільну програму і підручники, в яких йдеться про дружбу Росії та України. Вона додала, що шкільна програма та підручники потребують змін, проте цьому має передувати суспільне обговорення – “в суспільстві дійти згоди, як ми розуміємо ті чи інші події”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...