США почнуть будувати Javelin для України

Виробництво буде завершено 25 червня 2020 року

США почнуть будувати Javelin для України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Міністерство оборони США підписало контракт з групою компаній Raytheon – Lockheed Martin на виробництво протитанкових ракетних комплексів Javelin для України.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Компанія Raytheon – Lockheed Martin візьметься за виробництво Javelin також для Австралії, Грузії, Індонезії, Йорданії, Ірландії, Катару, Литви, Нової Зеландії, Норвегії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Оману, Туреччини, Франції, Чехії та Естонії.

У США виділили на виробництво систем Javelin 18,4 млн доларів. Комплекси будуть створювати в Тусоні (штат Арізона, США). Очікується, що виробництво буде завершено 25 червня 2020 року. Контракт розрахований до 29 лютого 2024 року.

Нагадаємо, бюджет Сполучених Штатів Америки на 2021 рік передбачає збільшення витрат на оборону і скорочення витрат на допомогу іноземним державам. Однак при цьому про скорочення розміру  допомоги Україні не йдеться – її розмір буде збережено.

Нагадаємо також, у 2020 році США нададуть Україні допомогу на суму $700 млн, $365 млн з цієї суми складе військова допомога. Про це 31 січня під час брифінгу з держсекретарем США Майком Помпео сказав президент України Володимир Зеленський. Це дозволить ЗСУ отримати летальну зброю, прибережні оборонні ракетні комплекси і протикорабельні ракети.

До слова, під час свого візиту у Київ, Майк Помпео запевнив, що США захищають суверенітет і територіальну цілісність України. А також продовжують підтримувати Україну в приєднанні до НАТО і наближення до Євросоюзу.

Джерело: Народна Правда