Для українців придумали новий штраф: за що будуть карати

За образу військових українці платитимуть штраф

Для українців придумали новий штраф: за що будуть карати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує ввести кримінальну відповідальність за публічне знущання з військовослужбовців ЗСУ, військової форми або знаків відмінності військових.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідний законопроєкт № 3102 опубліковано  на сайті парламенту.

У пояснювальній записці  до законопроекту наголошується, що образа  військових ЗСУ є неприйнятною і обурливою.

“Публічне знущання над військовими ЗСУ та їх формою буде каратися штрафом у розмірі 850 гривень або громадськими роботами на строк від 60 до 240 годин. Вчинення знущання в дні вшанування пам’яті героїв українсько-російської війни або інших важливих для українського війська дат може призвести до арешту терміном до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 2 років”, – зазначається в законопроекті.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 31 січня підписав закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафи за порушення норм трудового законодавства.

Додамо, що з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

Також нещодавно   Кабінет міністрів України ініціював законопроект про збільшення штрафів за помилковий виклик швидкої допомоги або поліції. Також уряд планує підвищити штрафи за порушення протипожежної безпеки.

 

Джерело: Народна Правда