В Україні вводять електронний військовий квиток: як буде працювати

Повноцінно перевести військові квитки в електронний формат в Міноборони обіцяють через рік

В Україні вводять електронний військовий квиток: як буде працювати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні анонсували появу нового документа в рамках переходу на електронний документообіг – Міністерство оборони України розробляє електронний військовий квиток (ЕВК), який буде мати вигляд  пластикової картки, розміром з кредитну картку для виплат.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  повідомленні пресслужби міністерства.

Електронний військовий квиток буде містити чип, в якому будуть зберігатися дані персоніфікації та кваліфікованої електронного підпису.

Функціонал ЕВК дозволить:

 • замінити паперові особисті документи (військовий квиток, посвідчення прапорщика, посвідчення офіцера, посвідчення генерала, військовий квиток офіцера запасу);
 • виконувати роль перепустки в системах контролю та управління доступом на територію режимних об’єктів;
 • реалізовувати функцію токену (ключа доступу до інформаційно-аналітичних систем та автоматизованих систем);
 • бути захищеним носієм особистого ключа, що містить кваліфікований електронний підпис для використання в якості цифрового підпису в інформаційно-аналітичних системах та автоматизованих системах.
 •  В подальшій експлуатації функціонал ЕВК може змінюватися як в сторону збільшення (додавання), так і в сторону зменшення (відкидання) непотрібних функцій.

 Впровадження ЕВК дозволить:

 • відмовитись від паперових документів (припис, військовий квиток, посвідчення прапорщика, посвідчення офіцера, посвідчення генерала, військовий квиток офіцера запасу, посвідчення про відрядження, відпускний квиток);
 • спростити військовослужбовцю виконання повсякденних завдань, уникнути паперової «волокити» та бюрократичних процедур;
 • поїхати у відпустку чи відрядження, проставляючи відмітки про перебування шляхом занесення відповідних електронних печаток в ЕВК;
 • входити в свій обліковий запис системи електронного документообігу з будь-якого робочого місця, підключеного до інформаційно-телекомунікаційної мережі ЗС України;
 • відпрацьовувати та підписувати власним кваліфікованим електронним підписом, що знаходиться в ЕВК, документи;
 • перебуваючи на речовому складі, підписати власним КЕП електронну накладну на отримання речового майна;
 • отримати довідку про хворобу у відповідний розділ файлової системи ЕВК.

В Україні вводять електронний військовий квиток: як буде працювати

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський у Центрі надання адміністративних послуг отримав ID-карту з електронним підписом і протестував електронний кабінет водія.

Крім цього, нещодавно українцям дозволили показувати електронне водійське посвідчення, у разі якщо забули паспорт при внутрішніх подорожах літаком або поїздом.

До слова, мобільний додаток ДІЯ, запущений в Україні 6 лютого,  крім електронних прав і можливості голосування на виборах, дозволить українцям оформити пенсію. У цьому допоможе послуга Е-пенсія, яка з травня з’явиться в додатку ДІЯ.

Джерело: Народна Правда