Зі шкільного навчання приберуть «радянський» предмет: про що мова

Предмет Захист Вітчизни залишається одним з проявів радянської парадигми

Зі шкільного навчання приберуть «радянський» предмет: про що мова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В українських школах хочуть “декомунізувати” назву шкільного предмета Захист Вітчизни. Тепер школярі вивчатимуть предмет Захист України. Попередню назву в міністерстві вважають “радянським”.

Як повідомляється, з 1 вересня 2020 року в українських школах вивчатимуть оновлений предмет Захист України замість Захисту Вітчизни.

Про це йдеться в постанові Кабміну, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Предмет Захист Вітчизни залишається одним з проявів радянської парадигми, вважає міністр освіти й науки Ганна Новосад.

“Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не змогли змінити абсолютно радянську назву предмету Захист Вітчизни на Захист України. Це важливий акцент, і я рада, що ми, нарешті, його поставили”, – заявила міністр.

Зазначимо, предмет Захист України обов’язковий для вивчення в 10-11 класах. Викладається з метою надати знання і вміння для оборони країни, а також навчити дії у надзвичайних ситуаціях. Предмет вивчається на уроках і під час навчально-польових та навчально-тренувальних занять.

Нагадаємо, раніше Анна Новосад заявила, що дітям в школах важливо розповідати про сексуальне життя, але спершу для цього потрібно знайти правильний підхід.

Нагадаємо також, Анна Новосад вважає необхідним змінити шкільну програму і підручники, в яких йдеться про дружбу Росії та України. Вона додала, що шкільна програма та підручники потребують змін, проте цьому має передувати суспільне обговорення – “в суспільстві дійти згоди, як ми розуміємо ті чи інші події”.

Джерело: Народна Правда