Археологи припускають, що знайшли могилу легендарного засновника Риму

Археологи виявили на саркофазі напис грецькою мовою, який повідомляє, що це - священна гробниця, яку не можна турбувати

Археологи припускають, що знайшли могилу легендарного засновника Риму
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Італійські археологи, що ведуть розкопки на Римському форумі, знайшли підземне приміщення з античним саркофагом. За оцінками археологів, саркофаг відноситься до VI століття до нашої ери. Можливо, це могила легендарного засновника Риму.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що відповідно до античної літератури, Рим був заснований Ромулом, братом Рема. Брати були вигодувані і виховані вовчицею. Коли ж між ними стався конфлікт, Ромул убив Рема, і після цього заснував Рим.

Loading...

Стародавні римляни Ромула шанували і поважали його пам’ять. Можливо з цим пов’язана знахідка археологів на римському Форумі, в районі колишнього Коміція — місця проведення народних зборів.

Як пише Популярна механіка, зараз вчені припускають, що це, якщо не могила самого Ромула (адже його існування, швидше за все, — міф), то його кенотаф (символічне поховання).

Видання нагадує, що в античності вважалося, що Ромул був похований десь біля Форуму або на ньому. Зараз археологи виявили на 140-сантиметровому саркофазі з туфу, знайденому кілька тижнів тому, напис грецькою мовою, що повідомляє, що це — священна гробниця, яку не можна турбувати. VI століття до н. е.  — це кінець царського періоду історії Риму, тому згадка святості покійного подвійно насторожує.

Поки що вчені не поспішають оголошувати про те, що знайшли саркофаг Ромула: «Це тільки припущення, засноване на даних античних джерел, всі вони говорять про те, що Ромул був похований в цій частині Риму», — уточнює археолог Патриція Фортіні.

Найбільший в історії вид черепах жив у Південній Америці близько 7-13 млн років тому. Тепер його останки знайшли в пустелі Татакоа в Колумбії і у венесуельському регіоні Урамко.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...