Гривня буде падати: експерти озвучили прогноз курсу долара

Вплив світової економіки на український фінансовий ринок стрімко посилюється, а на світову економіку все більше впливає китайський коронавірус.

Гривня буде падати: експерти озвучили прогноз курсу долара
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ситуація на валютному ринку України залишається без змін. Курси долара і євро продовжують свій підйом.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на прогнози аналітиків, які давали свої коментарі «ФАКТАМ».

Loading...

У п’ятницю, 28 лютого, долар подорожчав на 3 копійки, а євро — на 5 копійок.

2 березня НБУ встановив курси на рівні 24,59 грн за долар і 26,98 грн за євро. На готівковому ринку подорожчання відбулося ще більш істотне, на 15-30 копійок. Причому європейська валюта дорожчає швидше.

В обмінниках долари можна здати в середньому по 24,46 грн, а купити — 24,71 грн, євро — здати по 26,86 грн, купити — 27,29 грн. Експерти попереджають, що це ще не межа.

Керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин розповів, що на ринку ходять чутки про можливий вихід «Сітібанку» з гривневих облігацій внутрішньої державної позики , що в перспективі може створити сильний попит на валюту і спонукати інших нерезидентів закрити позиції в цих цінних паперах.

Такі дії інвесторів пов’язані з падінням минулого тижня фінансових ринків на 15%. Інвестори шукають захисту в безпечних активах, уникаючи ринків. Ринок також чекає чергового розміщення ОВДП, яке відбудеться 3 березня, і позапланового засідання Верховної Ради, на якому може відбутися зміна уряду, що також утримає інвесторів і МВФ від активних дій найближчим часом. Разом з тим стало відомо, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України ініціює збільшення державної підтримки промисловості та агросектору в найближчі три роки у вісім разів — до 3,6 млрд доларів. Можна прогнозувати, що в сформованих умовах гривня продовжить девальваційний рух до позначки 25 грн за долар”, — вважає Шевчишин.

Про втрату інтересу до українських цінних паперів попереджають і інші експерти.

Старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Иосуб прокоментував ситуацію:

“Основна причина тиску на гривню за останній тиждень — зниження інтересу іноземних інвесторів до купівлі ОВДП. Це відбувається, по-перше, через глобальне падіння інтересу до ризикових активів на тлі пандемії коронавіруса. По-друге, — через досить швидке зниження прибутковості державних облігацій слідом за зменшенням облікової ставки НБУ. На початку тижня ми очікуємо подальшого зростання курсу американської валюти до гривні. Долар на міжбанку може оцінюватись близько 25 грн, а готівковий долар у банках — близько 24,6−24,9 грн”.

Вплив світової економіки на український фінансовий ринок стрімко посилюється, а на світову економіку все більше впливає китайський коронавірус. За даними агентства Reuters, такого обвалу на провідних біржах планети не було вже більше десяти років.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що в перший тиждень березня курс долара в Україні після тривалого періоду стабільного знаходження на рівні 24,5 грн/$ може злетіти до 25 грн/$. Головна причина — іноземці перестали купувати українські ОВДП, що може бути пов’язано з поширенням коронавіруса і панікою на фондових біржах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...