Ціни на залізничні квитки підвищувати не будуть: що про це відомо

Міністерство інфраструктури України поки не погодило індексацію тарифів

Ціни на залізничні квитки підвищувати не будуть: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни на залізничні квитки поки не зростатимуть – Міністерство інфраструктури України поки не погодило індексацію тарифів на проїзд залізничним транспортом пасажирів, яку планували почати з 1 березня 2020 року.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба міністерства.

Підвищення тарифів планувалося здійснювати поетапно – з 1 березня по 31 грудня 2020 року в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+.

“Тарифи на проїзд залізничним транспортом пасажирів не підвищено”, – йдеться в повідомленні.

Водночас міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що надходження від пасажирських перевезень лише на 43% покривають витрати на їх організацію.

“Залізниця не одержує від держави фінансування на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це й передбачено ст. 10 закону України “Про залізничний транспорт”. До того ж, вкрай низьким залишається рівень компенсацій з державного та місцевих бюджетів витрат на перевезення залізничним транспортом громадян пільгових категорій. Так, у 2019 році Укрзалізниця перевезла пільговиків майже на 1,07 млрд грн, в той час як компенсовано лише 136 млн грн або 12,8%”, – повідомили у прес-службі.

Нагадаємо, протягом поточного року Укрзалізниця втрапила в декілька скандалів. Так, Центр сервісного забезпечення, що входить у структуру “Укрзалізниці”, провів чергові тендери на придбання сувенірної продукції, а саме подарункових наборів на одну і дві персони. Загальна очікувана вартість становила понад 1,3 мільйона гривень. Брендована склянка з підсклянником коштує більше двох тисяч гривень.

Після того, як тендер висвітлив ряд ЗМІ, УЗ скасувала закупівлю дорогих склянок. Тендер в розмірі мільйона гривень спрямували на покупку рідкого мила. Тоді Кравцов обіцяв особисто перевірити наявність мила у вагонах українських поїздів.

Джерело: Народна Правда