Великий піст: що треба робити 2 березня та прикмети

Іменини Василь, Віктор, Володимир, Кузьма, Лев, Павло, Анна

Великий піст: що треба робити 2 березня та прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

2 березня у православних починається Великий піст – Перша седмиця (тиждень) Великого посту – за православною традицією, час особливо старанної молитви і говіння.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, перший день Великого посту називається “Чистий понеділок”.

Великий піст: як правильно поститися без шкоди для здоров’я

Назва «Чистий понеділок» походить від прагнення провести перший день посту в чистоті. Літургійно цей день починається напередодні ввечері, у неділю, коли у всіх Православних храмах відбувається чин вечірні, по закінченні якого вчиняється, так скажемо, церемонія взаємного прощення. Всі присутні в храмі кланятся і просять одне в одного прощення. Таким чином, християни починають Великий піст з чистою совістю, з прощення і з нової християнської любові.

В «Чистий понеділок», як і в наступні 2 дні, дотримується дуже строгий піст. По можливості, Віруючі намагаються утримуватися від їжі, старанніше молитися, боротися з гріховними пристрастями.

Прикмети 2 березня

багато снігу ще лежить – до хорошого врожаю хліба;
багато калюж – до хорошого сінокосу;
туман – до холодного травня;
перисті хмари з заходу йдуть – до дощу наступного дня.

Міжнародний день сірника

Щорічно 2 березня в світі відзначається Міжнародний день сірника. Чому ця дата була обрана для його установи – відомості різняться. Однак, в чому сходяться думки – що сірники протягом багатьох десятиліть були однією з незамінних речей і найважливішим елементом людського життя.

Нагадаємо, 29 лютого (день, який буває раз на чотири роки) відзначали Міжнародний день рідкісних захворювань, а в народі цей додатковий день називали «Кас’янів день».

Джерело: Народна Правда