Андрій Єрмак: біографія, майно, компромат

Андрій Єрмак: біографія, майно, компромат
Автор Желізняк Олександр в Досьє

Андрій Єрмак – голова Офісу Президента, український кінопродюсер і юрист.

Андрій Єрмак в політиці маловідома людина.

Loading...

Раніше кілька років працював помічником народного депутата Тедеєва від “Партії регіонів”. У велику політику Єрмак прийшов разом з командою Зеленського, довгий час був його особистим помічником.

Біографія

Єрмак андрій Борисович народився 21 листопада 1971 року. Місце народження – місто Київ. Після здобуття середньої загальної освіти вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Освіта

У 1995 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримав ступінь магістра міжнародного приватного права.

В тому ж році отримав Свідоцтво про право заняття адвокатською діяльністю.

Родина

Офіційної інформації щодо сім’ї Андрія Єрмака – ні. Відомо, що мати Єрмака – Любов Єрмак проживає в Бельгії. Любов Єрмак родом із Санкт-Петербурга, батько Андрія – з України, працював у посольстві СРСР в Афганістані, «очолював радянських фахівців по лінії профтехосвіти».

Також у голови Офісу Президента є рідна сестра Анастасія, яка також проживає у Бельгії разом з матір’ю і двома своїми дітьми.

Андрій Єрмак: біографія, майно, компромат

За інформацією видання Країна.іа в Андрія Єрмака є син. А також дівчина, з якою він має не офіційні відносини.

Кар’єра

У 1990 році на першому курсі університету Андрій Єрмак почав працювати в адвокатській компанії “Проксен”, яку заснував викладач Єрмака Олександр Задорожний. У цій компанії Єрмак отримав юридичний і адвокатський досвід.

У 1995 році Андрій Єрмак разом з одногрупниками створює свою юридичну компанію, яка проіснувала не довго, адже двоє з засновників фірми залишають бізнес і їдуть в США на навчання.

Однак Єрмак не втрачає ентузіазму, і вже в 1997 році Єрмак заснував Міжнародну юридичну компанію, яка надає послуги з захисту корпоративного та авторського права. Компанія однією з перших юридично супроводжувала медійні групи і канали. Серед її клієнтів – Disney, Pixar, Universal і “Інтер Медіа Груп”.

Андрій Єрмак брав активну участь у розробці перших законодавчих актів у сфері господарського права та інтелектуальної власності.

З 2000 року є членом Міжнародної організації юристів (IBA) та членом Асоціації правників України.

З 2006 по 2014 роки був помічником народного депутата України від Партії Регіонів, відомого спортсмена Ельбруса Тадеєва на громадських засадах. Сам Єрмак в інтерв’ю “theБабель” пояснював це співпраця так: “Я все своє життя пов’язаний зі спортом. Мій батько був баскетболістом, я дружу з багатьма спортсменами – футболістами, атлетами, борцями. Ельбрус Тедеєв – мій хороший товариш. Як юрист я періодично допомагав йому в питаннях Федерації (Асоціації спортивної боротьби України). Я працював на громадських засадах, не отримуючи зарплату”.

Президент Громадської організації “Асоціація підприємців міста Києва”.

Завдяки успішної адвокатської діяльності Єрмак познайомився з багатьма представниками шоу-бізнесу, і через деякий час сам вирішив зайнятися кінематографом.

Так, Єрмак брав участь у створенні українських кінокартин (“Грань”, “Сквот 32”). Трохи пізніше заснував власну продюсерську продакшн-компанію Garnet International Media Group. Продюсував фільми “Межа” і “Правила бою”. Є членом Української та Європейської кіноакадемій.

У 2011-2012 роках Андрій Єрмак познайомився з Володимиром Зеленським і його командою “Студії “Квартал 95” на телеканалі “Інтері”. Єрмак, як адвокат працював з телекомпанією “Інтер”. Під час відвідування телеканалу він познайомився з Володимиром Зеленським та його бізнес-партнером Борисом Шефіром.

Сам Андрій Єрмак про цієї зустрічі розповів виданню “theБабель”.

“У мене була робоча зустріч на телеканалі “Інтер”, на ній також були присутні Володимир Зеленський і Борис Шефір. Після робочих питань розмова перейшла в неформальну площину – ми зрозуміли, що однаково дивимося на багато речей, – згадує Єрмак. Пізніше додає, що “Квартал” приїхав на гастролі в США. – Я знаходився там же. Тоді я познайомився з усією командою “Кварталу”, Оленою Зеленської, і з цього моменту ми почали дружити”.

Після обрання Володимира Зеленського президентом, 21 травня 2019 року Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником. Відповідний Указ опублікований на сайті Офісу Президента. Спочатку пан Єрмак курирував міжнародну політику, однак згодом у сферу його відповідальності перейшли й інші питання.

Член Національного інвестиційного ради (з 21 червня 2019). Член Наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром» (з 7 жовтня 2019).

За сім місяців політичної кар’єри Андрій Єрмак отримав чітке спрямування – він за дорученням президента зайнявся міжнародним напрямком.

У цей період Зеленський доручив Єрмаку вести переговори з Кремлем про обмін полоненими. Він очолював групу по звільненню українців з російського полону, а 7 вересня літав до Москви, щоб забрати 35 українських політв’язнів.

Єрмак супроводжував президента на міжнародних зустрічах, у тому числі під час поїздки до Варшави, де Зеленський зустрічався з польським колегою і віце-президентом США Майклом Пенсія. Єрмак також проводив переговори як представник президента в «нормандській четвірці» разом з главою МЗС Вадимом Пристайком. Ця зустріч відбулася в Берліні на початку вересня.

Також Єрмак зустрічався з адвокатом президента США Рудольфом Джуліані. І супроводжував Володимира Зеленського під час поїзди до Італії, зустрічі з президентом і прем’єр-міністром Італії і Папою Римським Франциском.

11 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака керівником Офісу президента України. Звільнивши перед тим з цієї посади Андрія Богдана.

Відповідний Указ про призначення керівником Офісу Президента Андрія Єрмака опублікований на сайті ОП.

Компромат

Проросійська позиція Єрмака

13 листопада 2019 року в партії “Європейська солідарність” заявили, що Андрій Єрмак пропагує російські погляди і вимагали звільнення помічника Андрія Єрмака за його “проросійські меседжі”.

Народний депутат України, співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов в прямому ефірі телеканалу “НАШ” заявив, що ключовою радник президента Зеленського Андрій Єрмак, який займається переговорами з міжнародними партнерами України, висловлює погляди, ідентичні кремлівської пропаганди.

Ще один депутат від “ЄС” Ірина Фриз під час брифінгу 13 листопада 2019 року також заявила про російські погляди Андрія Єрмака. Фриз зазначила, що позиція Єрмака про відповідальність української влади за війну на Донбасі “повністю відповідає російській риториці”. За її словами, це доводять опубліковані в США свідчення під присягою американського дипломата Вільяма Тейлора.

Російські зв’язку Єрмака

Серед 25-ти компаній, якими володіє Андрій Єрмак, дві з них – “Інтернпромфінанс Україна” і “М. Є.П” – він володіє спільно з Рахамімом Еммануіловим.

Журналісти програми “Схеми” стверджували, що Еммануіл через російський “Інтерпромбанк” пов’язаний з членом правлячої партії “Єдина Росія” і сенатором від Камчатки Валерієм Пономарьовим, зятем заступника апарату уряду Росії Сергій Приходько і з однокурсником президента Володимира Путіна Ільхамом Рагимовим через свою релігійну громаду.

Компанії, які Єрмак заснував разом з Еммануіловим, надають консультації з питань оподаткування та питань комерційної діяльності, досліджують кон’юнктуру ринку і вивчають громадську думку. І якщо перша компанія з 1999 року показувала доходів, то друга фірма за 12 років роботи отримала майже 40 мільйонів доходу. Зараз обидві компанії – на стадії закриття
Еммануілов в розмові з “theБабель” розповів, що не знає, звідки дохід у другій компанії, і припустив, що Єрмак використовував її для якихось своїх цілей.

“Я думав робити бізнес з постачання нафтопродуктів, а потім я зрозумів, що мені робити в Києві нема чого, тому що Коломойський в Києві більше, ніж у Москві”, – розповідає Еммануілов. Він попросив Єрмака допомогти відкрити компанію, тому що добре знав його батька і дружив з ним. За словами Єрмака, “М. Є.П” була агентом-дистриб’ютором одеської приватної пекарні: вона возила в Київ і продавала хліб та кондитерські вироби.

Справа “Кличко”

Андрій Єрмак як помічник Зеленського зустрічався з помічником президента Трампа — Руді Джуліані. Формально Єрмаку було довірено обговорити чутливу справу про український компромат на сина Джо Байдена.

У той же час, американська преса наприкінці січня цього року писала, що під час зустрічі також обговорювалася доля мера Києва Віталія Кличка, якого влітку минулого року повинні були звільнити з посади голови КМДА. Але за підсумками саме цієї зустрічі, схоже, вирішили не звільняти.

Видання “Washington Post” наголошувало, що на той момент Кличко, якому Джуліані надавав консультаційні послуги, був на межі звільнення. За словами Лева Парнасу, колишнього помічника Джуліані, під час закритої зустрічі в Мадриді Джуліані просив Єрмака залишити Кличко на посаді голови КМДА. В результаті Зеленський вирішив не звільняти Кличко, і майже через півроку той досі перебуває на своїй посаді.

Також про скандальної зустрічі написала газета “New York Times”. В інтерв’ю виданню Джуліані визнав, що обговорював позицію Кличко на зустрічі зі старшим помічником Зеленського, Андрієм Єрмаком, в Мадриді 2 серпня 2019. При цьому, наголошується, що зустріч відбулася в той час, коли новий президент України сподівався заручитися підтримкою з боку Сполучених Штатів, самого впливового союзника своєї країни, у конфлікті проти Росії і налагодити відносини з Трампом.

Декларації

Як особистий помічник Зеленського Андрій Єрмак законодавчо міг не подавати декларацію. Однак, на думку народних депутатів від “ЄС” і “ОПЗЖ” перед тим, як Андрія Єрмака призначили на посаду керівника Офісу Президента він був зобов’язаний заповнити та зареєструвати декларацію про отримані доходи та майно.

Декларація була опублікована 14 лютого, вже після того як Андрія Єрмака офіційно призначили керівником Офісу Президента.

Декларація про доходи була оприлюднена по 2019 рік на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Так, за даними опублікованої декларації, керівник ОП володіє квартирою площею 107,8 кв. метрів, придбаних у 2015 році автомобілем Toyota Camry, поруч корпоративних прав, і трьома державними цінними паперами вартістю 1 тис. гривень.

Загалом Єрмак вніс до декларації 254 959 грн доходу по 2019 рік, зокрема це дохід від підприємницької діяльності, зарплати в ТОВ “Міжнародна юридична компанія”, зарплати за основним місцем роботи в АТ “Міжнародна юридична компанія”, гонорари в “Медійної група європейського партнерства” та дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Також керівник ОП задекларував частини корпоративних прав 9 компаніях, у тому числі: 100% в ТОВ “ЕР ПІ АЙ”, 99% в ТОВ “Гарнет Інтернешнл Медіа груп”, 10% в ЗАТ “Інтерпромфінанс-Україна” і по 50% в ТОВ “Міжнародна юридична компанія”, “Міжнародна фармацевтична група” і “Інтерпромфінанс-Безпека”.

Ще Єрмаку належать 60% прав в Адвокатському об’єднанні “Міжнародна юридична компанія”, 33,33% в ТОВ “АМА ВІЖН” і 0,01% – у ТОВ “Віссон Юкрейн Технолоджіс”. Керівник ОУ є кінцевим власником всіх вищеназваних компаній.

Крім того, на Єрмака оформлений кредит на 1 262 500 грн, він також має готівкові кошти в сумі 347 тис. доларів, 50 тис. євро, а також 26 803 і 609 грн – на банківських рахунках. При цьому керівник ОП позичив третім особам 1 380 660 грн, а заборгованість перед ним з боку ТОВ “Гарнет Інтернешнл Медіа Груп” складає 3 334 218 і 4,98 млн гривень.

Майно і предмети розкоші

В базі даних YouControl доступна інформація про компанії Андрія Єрмака. Він володіє або у нього є частка в 25-і різних компаніях, які займаються найрізноманітнішими видами діяльності: надають юридичні послуги, вивчають кон’юнктуру ринку і громадська думка, будують житлові та нежитлові приміщення, консультують по оподаткуванню, які торгують фармацевтичними товарами на групу.

Крім цього, Міжнародна юридична компанія Єрмака 16 років надає послуги в сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.

Лінки

Вікіпедія про Андрія Єрмака

Декларація керівника ОП Андрія Єрмака про доходи по 2019 рік

Гарнет Інтернешнл Медіа Груп

Андрій Єрмак в Facebook.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...