В Україні підтвердили перший випадок коронавірусу

Невідомий коронавірус Covid-19, який викликає атипову пневмонію, з'явився в китайському місті Ухань

В Україні підтвердили перший випадок коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Коронавірус Covid-19 дістався України. Перший випадок інфікування зафіксували у Чернівцях.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Кабінеті міністрів.

Напередодні Ляшко говорив, що в Чернівцях перевіряють підозру на коронавірус у людини, яка повернулася з Італії – тепер вона підтвердилася.

Додамо, вірус знайшли у чоловіка, який приїхав в Україну на автомобілі з Румунії. Туди він прилетів з Італії, де бушує Covid-19. Українська влада вже зв’язується з Бухарестом, щоб в Румунії почали перевірку всіх пасажирів рейсу, на борту якого був хворий українець.

Чоловік подорожував разом з дружиною, вона зараз теж на карантині.

“В аеропорту було проведено температурний скринінг, температура в людини була нормальна. Після цього він повернувся в Чернівецьку область. У Чернівецькій області було проведено додатковий температурний скринінг, заповнено опитувальник на особу та надано пам’ятку про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала по країнах, у яких були зареєстровані випадки Covid 19. Сім’я, яка подорожувала, – чоловік і жінка – самоізолювалися, буквально через два дні після самоізоляцію у людини з’явилися  симптоми, які говорили про можливість коронавірусної інфекції. Він за затвердженим алгоритмом, по пам’ятці самоізоляції, звернувся до сімейного лікаря.  Отримав консультацію і продовжував виконувати рекомендації лікаря. 29 числа на ніч з’явилися певні симптоми, які потребували додаткових консультацій  в інфекційній лікарні. Була викликана “швидка допомога”, приїхала бригада, яка визначена саме для виїзду і транспортування хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію, і доставлений хворий був до гсопітальної бази”, – говорить Віктор Ляшко.

Як повідомлялося раніше, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адха Гебреєсус впевнений, жодна країна не повинна заспокоювати себе тим, що вона уникне коронавірусу. За його словами, навіть багаті країни, які докладають всіх можливих заходів, щоб стримати поширення інфекції, «повинні бути готові до несподіванок».

Раніше коронавірус Covid-19 підтверджували в Білорусі, Нігерії, Новій Зеландії, Литві та Нідерландах. Там люди захворіли після відвідин Італії та Ірану. А до цього стало відомо про перші випадки інфікування в Румунії.

Напередодні економіст Нуріель Рубіні, що передбачив фінансову кризу 2008 року, заявляв, що коронавірус Сovid-19 стане набагато більш руйнівним чинником для економіки, ніж хочуть думати більшість інвесторів.

Коронавірус Covid-19 – профілактика інфікування та поширення – що робити, щоб не захворіти.

Джерело: Народна Правда