Найменше – у московського патріархату: українці назвали рейтинг довіри до церков

Серед найбільших церков негативне ставлення спостерігається лише до УПЦ МП

Найменше – у московського патріархату: українці назвали рейтинг довіри до церков
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Серед трьох найбільших церков України найкраще громадяни ставляться до Православної церкви України (ПЦУ), найгірше – до УПЦ Московського патріархату.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це свідчать дані опитування КМІС,  проведеного з 15 по 27 лютого методом CATI.

За даним опитування, до ПЦУ позитивно ставляться 60,6% українців, негативно – 5,4% (баланс позитивного-негативного ставлення становить +55,2%).

Далі за цим показником іде Українська Греко-католицька церква, до якої позитивно ставляться 35,2% населення, негативно – 6,5% (баланс +28,7%).

Лише у випадку Української православної церкви Московського патріархату простежується від’ємний баланс -2,2%. До цієї церкви 25,7% опитаних ставляться позитивно, 28% – негативно.

Найменше – у московського патріархату: українці назвали рейтинг довіри до церков

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 15 по 27 лютого методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) по в всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

Нагадаємо, патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II згадав ім’я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України, що можна вважати формальним визнанням автокефалії ПЦУ з боку Олександрійської церкви.

Нагадаємо також, Росія намагалася інформаційно пом’якшити для себе наслідки рішення, ухваленого Собором ієрархів Церкви Греції про визнання ПЦУ, спекулюючи темою “справжньості” Томосу.

А тим часом священик Православної церкви України Леонтій Пустовойт став жертвою нападу – 16 лютого його побили під час конфлікту між прихильниками ПЦУ і Московського патріархату.

Джерело: Народна Правда