У Нацбанку озвучили прогнози для України на 2020 рік

У Нацбанку озвучили прогнози для України на 2020 рік
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ситуація в українській економіці в значній мірі залежить від політики Національного банку України. Інфляція, курс валют, банківські ставки та золотовалютні резерви – за це відповідає НБУ. Крім того, Нацбанк регулярно робить прогнози на майбутнє.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про те, як йдуть справи з нашою економікою зараз і чого очікувати в найближчій перспективі, сайт “Сьогодні” розпитав заступника глави Нацбанку Дмитра Сологуба.

Loading...

За його словами, в четвертому кварталі 2019 року зростання ВВП України різко зменшив темпи і становить усього 1,5%.

“Наші прогнози на 2020 рік не назву надто позитивними, але ми бачимо подальше поступове поліпшення ситуації. Ми домоглися помітного зниження інфляції. Темпи економічного зростання поки що не такі гарні, які хотілося б, але вони вище, ніж у багатьох країн-сусідів. І ми, в принципі, виходимо з ями, в якій перебували. Якихось хронічних хвороб, дірок в економіці зараз немає. Тобто економіка починає поступово одужувати. А структурні реформи, які проводить уряд, дозволять прискорити прогрес у майбутньому”, – сказав він.

Він додав, що реформи, які проводить український уряд, не дають миттєвого ефекту. Але якщо їх темпи не будуть сповільнюватися або навіть прискоряться, економіка відчує позитивний вплив.

“Ми очікуємо в 2021-2022 роках прискорення темпів економічного зростання до 4%. Але є потенціал і для більшого прискорення”, – резюмував Сологуб.

При цьому прем’єр-міністр Олексій Гончарук також заявляв про мету досягти зростання ВВП на 40% за п’ять років: на 5% – у 2020 році, 7% у наступні чотири роки.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Нацбанк назвав головна умова для отримання дешевих кредитів.

Національний банк України (НБУ) знизив з 31 січня 2020 року облікову ставку до 11% річних, прогнозує, що протягом більшої частини 2020 року інфляція буде перебувати нижче діапазону 5% ± 1 п. п., але повернеться в його межі в кінці року. Також НБУ зберіг прогноз зростання ВВП на 3,5%.

Джерело: Народна Правда