У ВООЗ розповіли, чим коронавірус відрізняється від звичайного грипу

COVID-19 - унікальний вірус, який не схожий на звичайний грип, і проти нього ні в кого немає імунітету

У ВООЗ розповіли, чим коронавірус відрізняється від звичайного грипу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У Всесвітній організації охорони здоров’я назвали основні відмінності коронавірусу COVID-19, перший випадок якого  у вівторок, 3 березня, зафіксовано в Україні,  від звичайного грипу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні ВООЗ в   Twitter.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус повідомив, що COVID-19 – унікальний вірус, який не схожий на звичайний грип. Однак обидві інфекції викликають респіраторні захворювання і поширюються однаково через маленькі краплі рідини з носа і рота зараженого.

Перша відмінність: COVID-19 не передається так ефективно, як грип

“Що стосується грипу, люди, які інфіковані, але ще не хворі, є основними факторами передачі, що, мабуть, не відноситься до COVID-19”, – заявив глава ВООЗ.

Друга відмінність: COVID-19 викликає більш важке захворювання, ніж грип

“У той час, як багато людей в усьому світі отримали імунітет до сезонних штамів грипу, COVID-19 є новим вірусом, проти якого ні в кого немає імунітету”, – пояснив Гебреісус.

Третя відмінність: стримувати сезонний грип неможливо на відміну від COVID-19

“Ми не займаємося відстеженням контактів при сезонному грипі, але країни повинні робити це стосовно COVID-19, тому що це дасть можливість запобігти інфекції і врятує життя”, – зазначив глава ВООЗ.

Гебреісус також наголосив, що зазначені відмінності означають, що не варто ставитися до коронавірусу COVID-19 так само, як і до грипу.

Як повідомлялося раніше, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адха Гебреєсус впевнений, жодна країна не повинна заспокоювати себе тим, що вона уникне коронавірусу. За його словами, навіть багаті країни, які докладають всіх можливих заходів, щоб стримати поширення інфекції, «повинні бути готові до несподіванок».

Раніше коронавірус Covid-19 підтверджували в Білорусі, Нігерії, Новій Зеландії, Литві та Нідерландах. Там люди захворіли після відвідин Італії та Ірану. А до цього стало відомо про перші випадки інфікування в Румунії.

Напередодні економіст Нуріель Рубіні, що передбачив фінансову кризу 2008 року, заявляв, що коронавірус Сovid-19 стане набагато більш руйнівним чинником для економіки, ніж хочуть думати більшість інвесторів.

Джерело: Народна Правда