В 2021 році в Україні знову посилять правила виходу на пенсію

В 2021 році щоб вийти на пенсію, треба буде мати 28 років стажу

В 2021 році в Україні  знову посилять правила виходу на пенсію
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні проведена пенсійна реформа і впорядковано всі питання щодо трудового стажу, періоду виходу на пенсію. Так, в 2021-му році на пенсію в 60 років зможуть вийти тільки ті, хто має 28 років стажу. Таким чином, мінімальна вимога збільшиться ще на 12 місяців.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє OBOZREVATEL.

Так, в Україні поетапно підвищується вимога для виходу на пенсію в 60 років. У 2020-му це 27 офіційно відпрацьованих років, а в 2021-му – вже 28 років. В 2028-го законодавчо визначена межа  збільшиться до 35. Що це означає? Наприклад, якщо вам зараз 40 років, у вас вже має бути мінімум 15 років стажу.

Loading...

В 2021 році в Україні  знову посилять правила виходу на пенсію

Є три варіанти розвитку подій.  Перший – зовсім залишитися без пенсії. Таке майбутнє загрожує тим, хто офіційно не має і 15 років стажу. Другий – вийти на пенсію в 63 роки. Зараз для цього потрібно від 17 до 27 років стажу, а в 2028-му (останній етап підвищення вимоги) – від 25 до 35 років.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 2683, який передбачає обов’язкові відрахування на рахунок своєї майбутньої “другої” пенсії.  Йдеться про другий етап пенсійної реформи і перехід на накопичувальну систему. У накопиченнях будуть брати  участь як сам працівник до досягнення пенсійного віку, так і роботодавець – на паритетних засадах.

Раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...