Денис Шмигаль замінив Гончарука на посаді прем’єр-міністра: що про нього відомо

Денис Шмигаль народився у Львові

Денис Шмигаль замінив Гончарука на посаді прем’єр-міністра: що про нього відомо
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Олексій Гончарук покинув посаду прем’єр-міністра, виконувачем обов’язків прем’єра  став віце-прем’єр, міністр розвитку громад і територій, колишній голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Денис Шмигаль народився у Львові. Йому 44 роки. Він навчався у Львівському політехнічному університеті.

У 1994 році працював у приватному секторі. У 2009 році очолив департамент економіки, інвестицій, промисловості і торгівлі Львівської ОДА. Був зарахований указом Віктора Януковича в кадровий резерв “Нова еліта нації”.

Після 2014-го перейшов на роботу у Львівське управління ДФС. У 2018 році очолив найбільшого в регіоні підприємство-виробника електроенергії, Бурштинську ТЕС.

1 серпня 2019 року Володимир Зеленський призначив його керівником Івано-Франківської ОДА. 4 лютого 2020 року Денис Шмигаль став віце-прем’єром.

У матеріалі видання “Вести” говориться, що Шмигаль на “світанку” діяльності був менеджером в ТОВ “ОКей”, бухгалтером в “Электронбанке” і на Львівському автобусному заводі, де пізніше став начальником фінвідділу. Також він керував львівською роздрібною мережею “Рукавичка”, єдиною в країні, яка відмовилася від продажу товарів з РФ.

У декларації Шмигаля вказані дві земельні ділянки у Львівській області, одна належить його дружині Катерині – житловий будинок в 215,9 кв. м. (записана на дружину) плюс гараж, оформлений на самого Дениса Шмигаля.

Дружина водить Land Rover Discovery 2016 року випуску. Крім зарплат (ДТЕК Західенерго і Східенерго, де працював “консультантом”), сім’я декларує $115 тис готівкою і ще 12 тис грн на рахунку в банку.

Дружина займається бізнесом (співвласниця ТОВ “Кам’янецька пекарня” і велопрокат “NextBike” спільно з відомим львівським бізнесменом Зіновієм Козицьким).

Видання зазначає, що багато хто акцентує увагу на роботі Дениса Шмигаля в ДТЕК (перлина енергетичної імперії Ріната Ахметова). Сам Шмигаль каже, що був лише одним з топ-менеджерів.

Нардеп Олександр Дубинський стверджує, що за деякими даними, Шмигаль може бути пов’язаний з Іллею Павлюком, народним депутатом і негласним “куратором” західних регіонів:

“Просувають в АП креатуру Шмигаля в губернатори місцеві контрабандисти – чернівецький Ілля “Курник” Павлюк і львівський Сергій “Дипломат” Бадяк”.

Також повідомляється, що Шмигаль керував громадською організацією “Інститут регіонального розвитку” (вказує своїм донором USAID), був помічником нардепа Романа Чернеги VII скликання (УДАР).

Монобільшість Верховної Ради 4 березня обрала Шмигаля новим главою уряду.

“За” проголосував 291 народний депутат, з них “слуг народу” – 242,, “проти” – 59, “утрималися” – 46 нардепів.

Нагадаємо, 3 березня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...