Фігуранта справи про бійню 2 травня в Одесі зняли з міжнародного розшуку

2 травня 2014 в ході протистоянь між проукраїнськими і проросійськими активістами загинули 48 чоловік: 6 в центрі Одеси від вогнепальних поранень, 42 - при пожежі в Будинку профспілок

Фігуранта справи про бійню 2 травня в Одесі зняли з міжнародного розшуку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Колишній глава управління ДСНС в Одеській області Володимир Боделан, якого слідство вважає причетним до масової загибелі людей 2 травня 2014 в Одесі, знятий з міжнародного розшуку Інтерполу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, з посиланням на його адвоката Володимира Мацко пише Радіо Свобода.

Адвокат стверджує, що Володимир Боделан переслідується з політичних причин – його дії неправильно кваліфікували і не вручили підозру:

«Близько року у нас зайняла процедура зняття. Ми обґрунтували і довели, що, по-перше, дії Володимира Боделана неправильно кваліфікували, по-друге, не вручили йому підозру, і по-третє, що його переслідування є політичним».

Він також додав, що розслідування призупинили саме через розшук. Тепер сторона буде домагатися, щоб Боделана зняли і з українського розшуку.

Довідка:

Боделана затримали в липні 2017 року, але майже одразу суд звільнив його з-під варти. Активісти стверджують, що саме через дивні дії співробітників ДСНС (вони далеко не одразу приїхали на виклик) при пожежі 2 травня у Будинку профспілок загинуло так багато людей. Очевидці кажуть, що перша машина рятувальників приїхала тільки через 40 хвилин після виклику, при цьому найближча станція ДСНС знаходиться дуже близько.

2 травня 2014 в ході протистоянь між проукраїнськими і проросійськими активістами загинули 48 чоловік: 6 в центрі Одеси від вогнепальних поранень, 42 – при пожежі в Будинку профспілок.

Нагадаємо, в 2019 році повідомлялося, що Державне бюро розслідувань відкрило три кримінальні провадження проти екс-спікера Андрія Парубія по справі 2 травня. Парубій звинувачувався в тому, що в 2014 році організував створення підконтрольних йому громадських угруповань. За його вказівкою вони влаштовували в Одесі масові заворушення. На той момент він обіймав посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Джерело: Народна Правда