Індексація пенсій в Україні: всі подробиці

Експерти пояснили, чому підвищення пенсій перенесли

Індексація пенсій в Україні: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Щорічна індексація пенсій гарантована законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме частиною 2-ї статті 42. Тому індексація пенсій, передбачена цим законом, буде проведена. Однак, як виявилося, у цьому році уряд вирішив провести індексацію дещо пізніше. У законі не зазначено, в якому саме місяці повинна бути проведена індексація.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сьогодні.

На півроку пізніше?
Як повідомила у вівторок глава Міністерства соціальної політики Юлія Соколовська, індексація пенсій запланована на вересень.Таким чином, пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії на півроку пізніше, ніж могли б, якщо б була проведена індексація, як у минулі роки, у березні.

Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що, хоча в законі і не зазначено конкретно, що індексація повинна проводитися в березні, але це випливає з тексту закону.

“У законі записано, що перерахунок повинен проводитися за підсумками попереднього року. А це коли? Дані про показники попереднього року стають відомі тільки наприкінці січня. Лютий – місяць, протягом якого уряд може провести всі необхідні розрахунки і прийняти постанову, на яку саме суму повинні підвищуватися пенсії. І в березні пенсії вже можуть підвищуватися”, – каже Кушнірук.

Головна причина перенесення індексації пенсій – недовиконання бюджету, вважають експерти.

“Можна припустити, що достатньої кількості грошей для індексації пенсій за встановленою формулою в бюджеті просто немає. Судячи з усього, Кабмін до останнього сподівався знайти гроші на збільшення виплат, інакше пояснити таку запізнілу реакцію з боку Гончарука неможливо. Якщо б у чиновників спочатку був план по реформуванню системи, то вони б поділилися ним заздалегідь, щоб не допустити такої емоційної реакції населення”, – говорить аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

Скільки додадуть
За словами Юлії Соколовської, в середньому після індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс.

За даними Пенсійного фонду України, станом на 1 січня середній розмір пенсії в Україні становив 3082,98 грн. Виходить, що середня пенсія після середньої індексації зросте усього на 7%. У той же час, за підрахунками, відсоток індексації пенсій в 2020 році повинен був скласти 11%. В 2019-му, нагадаємо, пенсії були проіндексовані в середньому на 514 грн.

“Коефіцієнт підвищення до 2020 року і повинен був виявитися менше, ніж у 2019-му, – через відчутне зниження інфляції. Але пенсії все одно повинні були зрости в середньому на 300 гривень у місяць, – каже Сергій Родлер. – Таким чином, уряд вирішив не тільки заощадити близько 3 млрд гривень в місяць за рахунок перенесення строків індексації, але і планує урізати виплати, знизивши надбавку до 216 гривень”.

Деяким категоріям пенсіонерів збільшать виплати крім індексації
Як повідомила міністр соцполітики Юлія Соколовська, в рамках нової стратегії планується проводити й інші підвищення пенсій. Так, у 2020 році обіцяють підвищити пенсії людям старше 80 років. В уряді назвали ці виплати компенсацією до пенсії за досягнення поважного віку”.

“З урахуванням індексації вже в цьому році їх пенсії в середньому зростуть на 700 грн в місяць”, – запевнила міністр.

Згідно з графіком, оприлюдненим Юлією Соколовської, ці надбавки почнуть виплачувати також у вересні.

Індексація пенсій в Україні: всі подробиці

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Пенсії в Україні: від чого залежить розмір виплат. Пенсійний фонд в Україні при розрахунку пенсії в 2020 році буде брати за основу середню зарплату по країні.

Кабінет міністрів України скасував осучаснення пенсій з 1 березня з порушенням закону і може отримати безліч судових позовів від простих українців.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...